York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı Eğitim

Yurtdışında Eğitim İle İlgili Merak Edilenler Yurtdışında eğitim almayı düşünen herkesin kafasında birden fazla soru bulunmaktadır. Karar vermek ayrı bir süreç, ancak kararı uygulamak da bambaşka bir süreç gerektiriyor. Bu süreci nasıl yönettiğiniz, hayatınızın önemli bir kısmını etkileyecektir. Yurtdışında eğitim ile ilgili merak edilenler, bu fikri hayata geçirmek isteyen herkesin ortak sorunu olsa gerek. York Yurtdışı Eğitim Danışmalığı olarak, sorun olduğunu düşündüğünüz her şeyin rahatlık...

Yurtdışında Eğitim İle İlgili Merak Edilenler

Yurtdışında eğitim almayı düşünen herkesin kafasında birden fazla soru bulunmaktadır. Karar vermek ayrı bir süreç, ancak kararı uygulamak da bambaşka bir süreç gerektiriyor. Bu süreci nasıl yönettiğiniz, hayatınızın önemli bir kısmını etkileyecektir.

Yurtdışında eğitim ile ilgili merak edilenler, bu fikri hayata geçirmek isteyen herkesin ortak sorunu olsa gerek. York Yurtdışı Eğitim Danışmalığı olarak, sorun olduğunu düşündüğünüz her şeyin rahatlıkla çözümlenebileceğini göstermek için sorularınızı yanıtladık.

Neden yurtdışında eğitim almalıyız?

Yurtdışında eğitim almak, dünyanın her ülkesinde tercih edilen bir seçenektir. Bizim ülkemizde ise; bunun tercih edilme sebeplerinin başında, eğitim ve sınav sistemindeki değişiklikler gelmektedir. Sistemde oturmayan taşların yerine, her geçen yıl yenisinin konması öğrencileri tedirgin etmektedir. Ayrıca, işsizlik ve istihdam sorunları da öğrencileri yurt dışında eğitim almaya daha çok itmektedir.

Eğitim hayatının hangi döneminde yurtdışına gitmek daha avantajlıdır?

Bu sorunun yanıtı, kişiye göre değişmektedir. Lise, üniversite, master, doktora ya da dil eğitimi için yurt dışına gidebilirsiniz. Bunun ihtiyacını ne zaman hissettiğiniz ve kendinizi buna ne zaman hazırladığınız dönemi belirleyecektir.

Yurtdışındaki okul seçimlerimi nasıl yapmalıyım?

Yurt dışında eğitim alma kararını lise için verdiyseniz, bu konuda ailenizle birlikte araştırma yapmalısınız. Üniversite, master veya doktora için kişinin kendisi de detaylı şekilde araştırma yapabilir. Okul seçimindeki en büyük etken, hangi mesleği istediğiniz olacaktır. Okumak istediğiniz bölüm ve yapmak istediğiniz mesleğin eğitimini en iyi veren okullar arasından bir tercih yapmalısınız.

Yurtdışındaki okullara kabul edilmek zor mu?

İstenilen kriterlere sahip olduktan sonra kesinlikle değil. Bu kriterler, iyi bir okul puanı ve sosyallik olarak özetlenebilir. Yani; okumak istediğiniz alanla ilgili yaptığınız çalışmalar, katıldığınız proje veya yarışmalar, üye olduğunuz kulüpler, yaptığınız aktiviteler, ilgili bölüm üzerine edindiğiniz deneyimler bu süreci etkileyecektir.

Yurtdışında okumanın maliyeti yüksek mi?

Yurt dışında her bütçeye uygun okul bulmak mümkün. Ayrıca, çalışma izni alıp, okulu aksatmayacak saat aralıklarında bir işte çalışmak ve konaklamayı ekonomik şekilde çözümlemek gibi yöntemlerle maliyeti düşürmek mümkün.

Yurtdışındaki okullardan nasıl burs alırım?

Akademik başarı puanı, spor, sanat, bilim ya da okumak istediğiniz alanda edindiğiniz başarılar ve sürdürdüğünüz faaliyetler burs almanıza yardımcı olacaktır.

Yurtdışında eğitim alma sürecini nasıl doğru yönetirim?

Bu süreçte ne istediğinizi bilmek ve istediğiniz hedef doğrultusunda araştırma yapmak en önemli etkendir. Yurt dışındaki okulların başarı seviyesi hakkında bilgi edinmek, doğru bölümle doğru okul eşleşmesini yapmak ve tüm süreçte size destek verecek doğru danışmanlarla çalışmak işinizi kolaylaştıracaktır.

York Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, yurt dışında eğitim almak isteyen herkesin ihtiyacı olan desteği vermektedir. Aklınızdaki soruları cevaplandıran, doğru tercih yapmanıza yardımcı olan ve sürecin tamamında desteğini sürdüren bir kurum olarak çalışmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar