York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Lyceum Alpinum Zuoz İsviçre Yaz Okulu

Lyceum Alpinum Zuoz İsviçre Yaz Okulu

Lyceum Alpinum Zuoz İsviçre Yaz Okulu

Lyceum Alpinum Zuoz 1904 yılında kurulmuş ve St. Moritz yakınında konumlanmış muhteşem dağ manzarasına sahip kampüsü ile uluslararası hizmet veren yatılı bir eğitim kurumudur. İsviçre yaz okulu denizden 1750 m yükseklikte nefes kesen bir Alp manzarasına sahip kampüsünde kış olimpiyatlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Güvenli ve şirin bir kasaba olan Zuoz yakınına konumlanmış olan kampüsü Zuoz köyüne bakacak şekilde kendi spor alanları ile geniş bir siteyi kaplar ve kurulduğu günden beri...

Lyceum Alpinum Zuoz 1904 yılında kurulmuş ve St. Moritz yakınında konumlanmış muhteşem dağ manzarasına sahip kampüsü ile uluslararası hizmet veren yatılı bir eğitim kurumudur. İsviçre yaz okulu denizden 1750 m yükseklikte nefes kesen bir Alp manzarasına sahip kampüsünde kış olimpiyatlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Güvenli ve şirin bir kasaba olan Zuoz yakınına konumlanmış olan kampüsü Zuoz köyüne bakacak şekilde kendi spor alanları ile geniş bir siteyi kaplar ve kurulduğu günden beri bütün hakları kurucu aileye aittir.  Avusturya ve İtalya sınırına yakın mesafede yer almaktadır.  Kurumun Council of International Schools (CIS) ve International Baccalaureate Organisation (IBO) üyeliği ve akreditasyonu bulunmaktadır.  Lyceum Alpinum Zuoz Almanca, İngilizce ve Fransızca dil eğitimi veren bir kurum olmasının yanı sıra öğrencilerin zihinsel, fiziksel, duygusal ve entellektüel bilgi ve becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmış seçkin programlarını uygulamaktadır. ‘Zuoz Ruhu’ olarak adlandırıp benimsedikleri felsefe kapsamında yıllardan beri gelen gelenekler ile Dünya’nın çeşitli yerlerinden gelen öğrencilerin aralarında bağ kurmaları ve sürekli iletişim halinde kalarak Dünya Vatandaşı olma konusunda desteklenmelerini amaçlayan bir eğitim merkezidir.  Ayrıca seçkin ve zengin programı dahilinde düzenlenen çeşitli etkinlik ve sportif aktiviteler haricinde yapılan tam günlük geziler ile öğrenciler İsveç kültürünü tanıma ve dil kazanım düzeylerini pratik etme şansı da bulmaktadırlar.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar