York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Le Rosey İsviçre Yaz Okulu

Le Rosey İsviçre Yaz Okulu

Le Rosey İsviçre Yaz Okulu

1880 yılında kurulmuş olan İsviçre Le Rosey Avrupa’nın en prestijli eğitim kurumlarından birisidir ve her yıl Rolle ve Gstaad kampüslerinde renkli yaz okulu programları sunmaktadır. Okulda yatılı lise eğitimi alan öğrencilerin bir çoğu ilk Le Rosey deneyimini genellikle okulun unutulmaz yaz okullarından birisinde yaşamıştır. Dengeli yaşam stili, hem uluslararası bir topluluğun parçası olmak hem de kendin olabilmek Le Rosey ayrıcalığı anlamına gelmektedir. Öğrenciler seçkin içerikli progr...

1880 yılında kurulmuş olan İsviçre Le Rosey Avrupa’nın en prestijli eğitim kurumlarından birisidir ve her yıl Rolle ve Gstaad kampüslerinde renkli yaz okulu programları sunmaktadır. Okulda yatılı lise eğitimi alan öğrencilerin bir çoğu ilk Le Rosey deneyimini genellikle okulun unutulmaz yaz okullarından birisinde yaşamıştır. Dengeli yaşam stili, hem uluslararası bir topluluğun parçası olmak hem de kendin olabilmek Le Rosey ayrıcalığı anlamına gelmektedir. Öğrenciler seçkin içerikli programlar kapsamında İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Matematik gibi dersler görürler. Ayrıca okulun düzenlediği SAT Hazırlık programıda son derece başarılıdır. Le Rosey İsviçre yaz okulu kapsamında Cenevre yakınındaki Rolle kampüsü ve dağlardaki Gstaad kampüslerinde öğrencileri ağırlar. Rolle, Cenevre ve Lozan arasında, Jura Dağı ve aşağısında Cenevre gölü’ne bakan, 30 hektarlık bir alanda konumlanmıştır. Kampüs, “Château du Rosey” olarak 1880 yılında geniş bir arazide kurulmuştur. 14. yüzyıldan kalan tarihi ortaçağ kalesi, 20. Yüzyıla kadar dikkatlice yenilenmiş ve geliştirilmiştir. Bugün, 15 farklı binayı barındıran akademik, sosyal, spor ve sanat aktiviteleri sunmaktadır. Yatılı aralığı 400 öğrenci ile sınırlıdır. Öğretmenleri ve personelleri kapsayan konaklama hizmeti vermektedir. Rolle kampüsünün son vizyoner binası Paul & Henri Carnal Hall’dir. Dünyaca ünlü İsviçreli-Amerikalı mimar Bernard Tschumi tarafından tasarlanan bu füturistik yapıdaki merkez dahilinde 900 koltuklu konser salonu, çok amaçlı modüler sergi salonu, küçük odalar şeklinde el sanatları, görsel sanatlar ve fotoğraf bölümleri, dans stüdyoları, müzik odaları, aşçılık, mutfak odaları ve kütüphane barındıran tam kapsamlı ve donanımlı bir eğitim kurumudur. Ayrıca Le Rosey'de sahibi olduğu 30 at bulunan binicilik merkezi, yelken kulübü ve bir de katamaranı vardır. Okul Rolle kampüsünde Haziran ve Ağustos ayları arasında yaz okulu programları sunmaktadır. 

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar