York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada Yurt Dışı Eğitim

Kanada Yurt Dışı Eğitim

Kanada Yurt Dışı Eğitim

Yurt Dışı Eğitimde Kanada Yurt dışında eğitim almak pek çok insanın hedefleri arasında yer almaktadır. Eğitim aldığı bölüm üzerine en iyisini yapmak isteyenlerin tercihi, bu alanda başarılı olan ülkelerde eğitim almak oluyor. Yurt dışı eğitimde; Kanada, Amerika, İngiltere ve Almanya en çok revaçta olan ülkeler arasında yer almaktadırlar. Özellikle Kanada, son yıllarda yükselişe geçti. Bunun pek çok sebebi var ama kısaca özetlemek gerekirse; refah seviyesi yüksek, sanat, spor ve bilim gibi ala...

Yurt Dışı Eğitimde Kanada

Yurt dışında eğitim almak pek çok insanın hedefleri arasında yer almaktadır. Eğitim aldığı bölüm üzerine en iyisini yapmak isteyenlerin tercihi, bu alanda başarılı olan ülkelerde eğitim almak oluyor. Yurt dışı eğitimde; Kanada, Amerika, İngiltere ve Almanya en çok revaçta olan ülkeler arasında yer almaktadırlar.

Özellikle Kanada, son yıllarda yükselişe geçti. Bunun pek çok sebebi var ama kısaca özetlemek gerekirse; refah seviyesi yüksek, sanat, spor ve bilim gibi alanlarda başarılı, barışçıl sistemde yönetilen bir devlet rejimi ve iyi eğitim veren okullara sahip bir ülke olmasıdır.

Dünyanın neresinde olursanız olun, Kanada’ya gittiğinizde mutlu olacağınız bir yer bulabilirsiniz. Ve yukarıda belirttiğimiz sebeplerden dolayı, geldiğiniz ülkeden daha mutlu bir yaşama sahip olabilirsiniz.

Yurt dışı eğitimde Kanada neden seçilmelidir?

Kanada’nın genç nüfusunun az olması, göçmenlere daha sıcak bakmasına sebep oluyor. Özellikle eğitim için gelen ve kendini geliştirmek isteyen insanlara kolaylıkla kapılarını açıyor. Bu yüzden tüm dünya genelinde, Kanada’ya eğitim ya da iş için gitme talebi artmış durumda. Ülkeye, nitelikleriyle katkı sağlayacak herkesin gitmesi mümkün.

Kanada’nın eğitim sistemi nasıldır?

Gün be gün kendini daha da geliştiren ülke, her sektörde başarı sağlamaya başladı. Pek çok alanda Kanada, dünyanın en iyi eğitimini veren okullara sahip. Eğitim sistemi, disiplini ve verimliliği örnek gösterilecek düzeyde yüksek. Buna bağlı olarak, orada aldığınız eğitimle başarılı sonuçlar elde etmeniz kaçınılmaz oluyor.

Kanada’da eğitim ücretleri nasıldır?

Kanada Doları, diğer para birimlerine göre daha ekonomik olduğundan Türk Lirasına çevrildiğinde, ülkemizdeki özel okullarla denk bir bütçe ortaya çıkıyor. Devlet okullarının eğitim sistemleri oldukça iyi olduğu için özel okulları tercih etme zorunluluğu ortadan kalkıyor. Bu da bütçenin daha ekonomik olmasını sağlıyor. Ortalama olarak 10.000 Kanada Doları ile 30.000 Kanada Doları arasında bir bütçe ayırarak eğitim alabilirsiniz.

Kanada’da eğitim almak için gerekli nitelikler nedir?

Kanada’da lise eğitimi, üniversite eğitimi, master, doktora ya da dil eğitimi almak isteyebilirsiniz. Dil eğitimi için herhangi bir koşul yok ancak diğer eğitim alanları için öğrencinin nitelikleri önem arz ediyor. Okumak istediğiniz bölüme dair yaptığınız çalışmalar ve önceki eğitim hayatında edindiğiniz akademik başarı, okullara kabulünüzü etkilemektedir.

Kanada’da eğitim almak için ne yapmalıyım?

İngilizcenizin belli bir seviyede olması gerekli; değilse de, orada hazırlık okuyabilirsiniz. Sosyal bir insan olmanız büyük önem taşıyor. Ne kadar aktif, kendini geliştiren ve istediği bölüm için alt yapısını hazırlayan bir insansanız, tercih edilme ihtimaliniz o kadar artar. Niyet mektubunuzda dürüst davranmanız en önemli etkendir. Kendiniz hakkındaki her bilgiyi, yaptıklarınızı, gitme amacınızı açıkça dile getirmelisiniz. Son olarak, akademik başarınız değerlendirilmektedir. Tüm bunlar bir araya gelince, okullara kabul edilme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Kanada lise eğitimi, Kanada üniversite eğitimi, Kanada master veya doktora, Kanada dil eğitimi hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti almak için York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ofisimizle iletişim kurabilirsiniz.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar