York Eğitim Danışmanlığı

Yurt Dışı Eğitim

Yurt Dışı Eğitim

Yurt Dışı Eğitim

Yurt Dışında Eğitim İle İlgili Merak Edilenler Yurt dışında eğitim almayı düşünen herkesin kafasında birden fazla soru bulunmaktadır. Karar vermek ayrı bir süreç, ancak kararı uygulamak da bambaşka bir süreç gerektiriyor. Bu süreci nasıl yönettiğiniz, hayatınızın önemli bir kısmını etkileyecektir. Yurt dışında eğitim ile ilgili merak edilenler, bu fikri hayata geçirmek isteyen herkesin ortak sorunu olsa gerek. York Yurt Dışı Eğitim Danışmalığı olarak, sorun olduğunu düşündüğünüz her şeyin raha...

Yurt Dışında Eğitim İle İlgili Merak Edilenler

Yurt dışında eğitim almayı düşünen herkesin kafasında birden fazla soru bulunmaktadır. Karar vermek ayrı bir süreç, ancak kararı uygulamak da bambaşka bir süreç gerektiriyor. Bu süreci nasıl yönettiğiniz, hayatınızın önemli bir kısmını etkileyecektir.

Yurt dışında eğitim ile ilgili merak edilenler, bu fikri hayata geçirmek isteyen herkesin ortak sorunu olsa gerek. York Yurt Dışı Eğitim Danışmalığı olarak, sorun olduğunu düşündüğünüz her şeyin rahatlıkla çözümlenebileceğini göstermek için sorularınızı yanıtladık.

Neden yurt dışında eğitim almalıyız?

Yurt dışında eğitim almak, dünyanın her ülkesinde tercih edilen bir seçenektir. Bizim ülkemizde ise; bunun tercih edilme sebeplerinin başında, eğitim ve sınav sistemindeki değişiklikler gelmektedir. Sistemde oturmayan taşların yerine, her geçen yıl yenisinin konması öğrencileri tedirgin etmektedir. Ayrıca, işsizlik ve istihdam sorunları da öğrencileri yurt dışında eğitim almaya daha çok itmektedir.

Eğitim hayatının hangi döneminde yurt dışına gitmek daha avantajlıdır?

Bu sorunun yanıtı, kişiye göre değişmektedir. Lise, üniversite, master, doktora ya da dil eğitimi için yurt dışına gidebilirsiniz. Bunun ihtiyacını ne zaman hissettiğiniz ve kendinizi buna ne zaman hazırladığınız dönemi belirleyecektir.

Yurt dışındaki okul seçimlerimi nasıl yapmalıyım?

Yurt dışında eğitim alma kararını lise için verdiyseniz, bu konuda ailenizle birlikte araştırma yapmalısınız. Üniversite, master veya doktora için kişinin kendisi de detaylı şekilde araştırma yapabilir. Okul seçimindeki en büyük etken, hangi mesleği istediğiniz olacaktır. Okumak istediğiniz bölüm ve yapmak istediğiniz mesleğin eğitimini en iyi veren okullar arasından bir tercih yapmalısınız.

Yurt dışındaki okullara kabul edilmek zor mu?

İstenilen kriterlere sahip olduktan sonra kesinlikle değil. Bu kriterler, iyi bir okul puanı ve sosyallik olarak özetlenebilir. Yani; okumak istediğiniz alanla ilgili yaptığınız çalışmalar, katıldığınız proje veya yarışmalar, üye olduğunuz kulüpler, yaptığınız aktiviteler, ilgili bölüm üzerine edindiğiniz deneyimler bu süreci etkileyecektir.

Yurt dışında okumanın maliyeti yüksek mi?

Yurt dışında her bütçeye uygun okul bulmak mümkün. Ayrıca, çalışma izni alıp, okulu aksatmayacak saat aralıklarında bir işte çalışmak ve konaklamayı ekonomik şekilde çözümlemek gibi yöntemlerle maliyeti düşürmek mümkün.

Yurt dışındaki okullardan nasıl burs alırım?

Akademik başarı puanı, spor, sanat, bilim ya da okumak istediğiniz alanda edindiğiniz başarılar ve sürdürdüğünüz faaliyetler burs almanıza yardımcı olacaktır.

Yurt dışında eğitim alma sürecini nasıl doğru yönetirim?

Bu süreçte ne istediğinizi bilmek ve istediğiniz hedef doğrultusunda araştırma yapmak en önemli etkendir. Yurt dışındaki okulların başarı seviyesi hakkında bilgi edinmek, doğru bölümle doğru okul eşleşmesini yapmak ve tüm süreçte size destek verecek doğru danışmanlarla çalışmak işinizi kolaylaştıracaktır.

York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, yurt dışında eğitim almak isteyen herkesin ihtiyacı olan desteği vermektedir. Kafanızdaki soruları cevaplandıran, doğru tercih yapmanıza yardımcı olan ve sürecin tamamında desteğini sürdüren bir kurum olarak çalışmaktadır. Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Filitre

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar