York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada Yurt Dışı Dil Okulu

Kanada Yurt Dışı Dil Okulu

Kanada Yurt Dışı Dil Okulu

  Son derece büyük yelpazede yurtdışı eğitim olanağı sağlayan bir ülke olan Kanada, yabancı dil eğitimi için çeşitli dil alternatifleriyle çeşitli dil okulu programları sunuyor. Kanada dil okulları, Vancouver'dan New Brunswick'e kadar, dil hedefiniz, kişiliğiniz hatta tatil seçeneklerinize uyacak şekilde bir dil okulu bulmanız mümkün. Her Pazartesi günü başlatılan Kanada dil okulları, Fransızcayı da kapsayan programlarıyla kendinden söz etiriyor. Kanada, hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi...

 

Son derece büyük yelpazede yurtdışı eğitim olanağı sağlayan bir ülke olan Kanada, yabancı dil eğitimi için çeşitli dil alternatifleriyle çeşitli dil okulu programları sunuyor. Kanada dil okulları, Vancouver'dan New Brunswick'e kadar, dil hedefiniz, kişiliğiniz hatta tatil seçeneklerinize uyacak şekilde bir dil okulu bulmanız mümkün. Her Pazartesi günü başlatılan Kanada dil okulları, Fransızcayı da kapsayan programlarıyla kendinden söz etiriyor.

Kanada, hem İngilizce hem de Fransızcanın resmi dil olduğu bir ülke olmasıyla çok dilde eğitim almak isteyen yetişkinler, üniversite çağındaki genç yetişkinler ve aynı zamanda kurumsal şirketlerin en fazla tercih ettiği ülkelerden. . Kanada'nın Fransızca konuşan nüfusu ülke geneline yayılmışsa da;  uzun zamandır Fransızca dilini kullanan halkının büyük çoğunluğu ülkenin doğu kısmında bulunan Quebec eyaletinde yaşar, fakat ülke genelinde de Fransızca konuşan topluluklar yoğun olarak bulunabilir. Dolayısıyla, Fransızca dilinin geliştirilmesi açısından da Kanada dil okulları programları oldukça uygun bir seçenek. İki dilli bir ülke olarak Kanada, bu dillerden herhangi birini veya ikisini birden öğrenmek isteyenlere çok kaliteli müfredatlarıyla İngilizce dil okullarını ve ikinci dil olarak Fransızca programları sunmaktadır.

Kanada Dil Okulları İçim Tavsiye Ettiğimiz Şehirler

Quebec’ten başlayalım; Kanada'nın en büyük şehirlerinden biri olan ve şehirde ağırlıklı olarak Fransızca dili konuşuluyorr. Şehir, Kanada dil okulları konusunda Fransızca sözkonusu ise en fazla tercih edilen şehirlerden biridir. Ayrıca, Kanada dil okulu dışında da Fransızca pratiği yapabilmeniz için Fransa’dan aldığı katılımcılar dolayısıylaidealdir. Amerika kıtasının Fransızca üssü olan Quebec, Kanada'daki Fransızca dil eğitimi programları için eşsiz fırsatlar barındırmakta. Fransızca dil okulları, şehir merkezinde bulundurduğu çeşitli dil okulları ile birlikte daha cazip bir durumda. Hafta sonlarında kentin dört bir yanındaki sanat müzeleri, parklar ve mağazaları keşfetmek için birçok fırsatınız olacak.

Kanada’da dil okulları Toronto, Vancover ve Montreal gibi büyük şehirlerde yoğunlaştırıldı.  Şehir ve bölge seçimi eğitiminizi etkileyecek en önemli unsurlardan bir tanesi. Elbette profesyonel amaçlı İngilizce dilini tercih edecekler için, yani şirketlerin toplu halde katılım sağladığı Kanada dil okulları veya iş İngilizcesi için katılım sağlayan profesyonel adaylar, tercihlerini Toronto’dan yana kullanıyorlar.

Kanada dil okulları çerçevesinde, Vancouver ise, ağırlıklı olarak üniversite sınav hazırlık için tercih edilen bir bölge olduğunu belirtelim. Vancouver, ülkenin en fazla öğrenci bulundurduğu şehirlerinden bir tanesi.

 

Dinamik ve büyük bir metropol olan Toronto, iş İngilizcesi ile ön planda. Dolayısıyla Kanada dil okulları çerçevesinde  eğitim almak isterseniz Kanada’nın iş ve finans başkenti Toronto’yu seçebiliyorsunuz. Aslında çok da soğuk bir şehir olmadığını söyleyebileceğimiz Vancouver, öğrenciler açısından ve 19 – 28 yaş aralığı için en popüler şehirler arasıdadır. Ottowa ve  Halifax gibi şehirler ise daha düşük yaşam giderleri ile göze çarpıyor ve bu bölgeler ağırlıklı olarak üniversite öğrencileri ile dolu. Hem Fransızca hem İngilizce dil okulu için bir başka alternatif, Montreal ise 2 dil birden öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir seçenektir.

 

Kanada Dil Okulları Çerçevesinde Gerçekleştirilen Program Seçenekleri Nelerdir?

 

Kanada dil okulları, her amaca yönelik ve her seviyeye yönelik dil okulları programlarını açıyorlar. Kanada’da kendinize uygun bir program bulabilme şansınız oldukça yüksek. Sosyal ve akademik amaçlarla veya çalışma hayatı için İngilizce öğrenebilirsiniz..

 

Aşağıdaki listemizde de görebileceğiniz gibi, Kanada Dil okulları bünyesinde sunulan program seçeneklerinden bazıları :

 

  • Genel ve Akademik İngilizce
  • İs İngilizcesi
  • IELTS / TOEFL hazırlık kursları
  • Yönetici ve Is Adamlarına ve kurumsal şirketlere yönelik gerçekleştirilen ileri seviye dil okulları programlarından oluşuyor.

 

Kanada dil okulları farklı lokasyon seçenekleri, zengin içerikli programları, güvenli ve kaliteli konaklama seçenekleri ile kaçırılmaz fırsatlar sunar. Kanada gerek konumu gerek kültürel yapısı ile ilgi çeken ülkelerden biri olmakla birlikte, dil eğitimi konusunda tercih edilmesi durumunda, hem en üst düzey verimliliği hem de eğitim süresince edinilecek keyifli deneyimleri garantiliyor. Kanada’da dil eğitimi almak isteyen danışanlarımız için ihtiyaca yönelik okul ve program seçimi, vize, konaklama ve lokasyonlar konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz

Daha fazla bilgi için Nişantaşı’ndaki York Yurt Dışı Eğitim ofisimizi ziyaret edebilir yada 0212 231 6954 den bize ulaşabilirsiniz.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar