York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İrlanda Yurt Dışı Dil Okulu

İrlanda Yurt Dışı Dil Okulu

İrlanda Yurt Dışı Dil Okulu

İrlanda dil okulları, aynı zamanda yurtdışında çalışma fırsatı tanımasıyla ön planda kaldı. İrlanda 25 haftalık Work & Study programlarında yasal çalışma izni mevcuttur. Bu yurtdışı eğitim programı,  farklı yaş gruplarına ve ihtiyaçlara yönelik dil eğitimi seçeneklerini bünyesinde barındırır. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen danışanlarımız genellikle başkent Dublin'i tercih ederler. Orta Çağ'dan beri İrlanda'nın başkenti olan ve Liffey nehrine ev sahipliği yapan Dublin ülkenin en büyük ş...

İrlanda dil okulları, aynı zamanda yurtdışında çalışma fırsatı tanımasıyla ön planda kaldı. İrlanda 25 haftalık Work & Study programlarında yasal çalışma izni mevcuttur. Bu yurtdışı eğitim programı,  farklı yaş gruplarına ve ihtiyaçlara yönelik dil eğitimi seçeneklerini bünyesinde barındırır. İrlanda’da dil eğitimi almak isteyen danışanlarımız genellikle başkent Dublin'i tercih ederler. Orta Çağ'dan beri İrlanda'nın başkenti olan ve Liffey nehrine ev sahipliği yapan Dublin ülkenin en büyük şehridir. İrlanda’da dil eğitimi için şehir merkezlerinde geniş seçenekler vardır. Öğrencilerin dil eğitimi için yoğunlukta bulundukları yerlerin merkezi lokasyonlarda yer alması ve kolay ulaşım olanaklarına sahip olması avantaj sağlamaktadır. Uzun ya da kısa süreli eğitimler için tercih ettiğimiz lokasyonlardan biri olan İrlanda'da, ülkeyi keşfetme, canlı ve renkli sosyal etkinliklere katılma ve bolca pratik yapma şansı bulabilirsiniz. İrlanda'da çalışmak için elbette uzun dönem dil okulu katılımcısı olmanız gerekiyor.

Uluslar arası eğitim kurumlarının İrlanda'da gerçekleştirdiği dil okulları programları, genellikle iş İngilizcesi, genel İngilizce, üniversite sınavı hazırlık İngilizcesi ve aynı zamanda master programı adaylarına da çeşitli İngilizce kursları yer alıyor. İrlanda yaz okulları, İngiltere'ye benzer bir eğitim sistemiyle dikkat çekerken konuşma İngilizcesi, iletişim İngilizcesi veya iş İngilizcesi gibi alanlarda daha fazla tercih konusu. 

İrlanda'da Çalışma Fırsatları ve Şartları

İrlanda'da çalışma fırsatınız elbette var. Bu durum bir akademik yıldan daha kısa süreli İngilizce dil eğitimi alacak öğrencilerin sağlık sigortalarını yaptırmaları kesinlikle zorunludur. İrlanda'da uzun süreli, yani yaklaşık 25 hafta gibi uzun süreli vizeler çeşitli uygulamaların ardından 1 hafta gibi kısa bir sürede çıkabiliyor. Bunun yanı sıra 25 hafta ve üzeri yapılan dil eğitimi vize başvurularında öğrencilere yaklaşık 7 aylık ya da 8 aylık çalışma izni verilmektedir. Verilen çalışma izni İngilizce dil eğitimi süresince yarı zamanlı yani haftada 20 saate kadardır.

 

İngilizce dil eğitimi sonrasındaki süreçte ise öğrenciler yaz döneminde tam zamanlı olarak haftada 40 saate kadar çalışabilmektedir. Öğrenciler dilerlerse 25 hafta dil eğitimi aldıktan sonra 8 hafta (2 ay) dil eğitimi almaksızın sadece çalışarak İrlanda'da kalabilme hakkında sahiptir. Uzun süreli vize başvurularında vizenin çıkması yaklaşık 3-6 hafta arası sürüyor. Bu sebeple erken kayıt çok önemli bir detay.

İrlanda dil okulları, özellikle üniversite hazırlık dönemi içerisinde veya staj öncesi iş hazırlığı olarak üniversite öğrencileri tarafından master için hazırlık, yurt dışında üniversite eğitimi için ve aynı zamanda okul bitirmek için de tercih edilebilir.  Bu dil okulları, Advanced dil seviyesine kadar eğitimler sağlayabilir.  Buna ek olarak, İrlanda dil okulları Almanya, Güney Kore, ABD, İngiltere, Avusturya gibi ülkelerden öğrenciler tarafından da tercih edilmesi nedeniyle Almanca  dilinize de katkıda bulunabilirsiniz. Resmi rakamlara göre İrlanda’da 35.000’i aşkın uluslar arası bölgelerden gelen ve çeşitli platformlarda öğrenim gören öğrenciler var. Bunlara ek olarak bir sanat başkenti olması nedeniyle her yıl düzenli olarak organize edilen müzik festivalleri, müzik ve sanat okulları, imza haftaları, çeşitli festivallerle de sanatseverlere de hitap ediyor.

Son yıllarda İrlanda’da dil okulu faaliyetleri yürüten kurumlar, biyoloji, teknoloji, sosyal bilimler, sanat, sanat tarihi gibi bölümlere daha fazla yoğunluk vermeye başladılar ve dolayısıyla bu konuda bir kariyer planlaması içerisindeyseniz, eğitmenler ve danışmanlar alanınızda sizi yönlendirebilirler.

 İş örgütleri, şirketler, çeşitli sektörlere ait kuruluşlar, sektörlere ait İngilizce kullanımına artık daha fazla değer veriyorlar. Dolayısıyla şirketler de çalışanlarının iş alanının ortaya çıkardığı mesleki İngilizce'nin veya terimsel anlamlara yönelik bilginliğin kusursuz olmalarını istiyorlar. Örnek vermek gerekirse; Uluslar arası Sivil Havacılık Örgütü ( bkz:ICAO) ise bunun önüne geçebilmek için uluslararası geçerliliği olacak İngilizce Dil Yeterlilik Şartları belirledi. Dolayısıyla artık tüm pilot ve trafik kontrolörlerinin ICAO’nun İngilizce Dil Yeterlilik Şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. TEAP Sınavı pilotlar ve pilot adayları, profesyonel ve öğrenci kontrolörler, uçuş bilgi hizmetleri çalışanları ve radyo operatörleri için hazırlanmıştır. Dolayısıyla İrlanda’da iş amaçlı İngilizce dil okulları, oldukça yoğun olarak görülebilir.

İrlanda Dil Okulları,  özellikle son yıllarda gerek yüksek öğrenim, gerekse master programları nedeniyle bu ülkeye gelmek isteyen birçok uluslararası öğrenciye çeşitli dil okulları programları sağlıyorlar. İrlanda, özellikle dil eğitimi konusunda bu ülkeye has ve biraz daha İngiliz disipliniyle sağladığı dil okulu eğitimleri çerçevesinde herkesin aklındaki ideal İngilizce, bu ülkede konuşulan İngilizcenin aksanlı ve gramer açısından kusursuz olmasına bağlanabilir. İrlanda dil okulları, İngiltere’ye nazaran biraz daha farklı bir İngilizce eğitimi sağlıyor. Krallık’a yakın olsa da, gramer açısından ve konuşma İngilizcesi açısından daha az aksanlı olması nedeniyle ilk defa yurtdışında eğitim alacaklar açısından oldukça başarılı. İrlanda dil okulları,  tıpkı diğer dil okulları gibi İrlanda Cumhuriyeti’nde yer alan İngilizce eğitmenlerin yanısıra yurtdışından da aldığı eğitmenlerle daha  net ve kolay anlaşılır bir İngilizce dil okulları programları üretiyorlar. İrlanda dil okulları tercih edildiğinde,  dil eğitimi için gerekli olan, sosyal İngilizceyi anlama, formal İngilizceyi genişletme konusunda problemler yaşamayacaktır.

Buna ek olarak, İrlanda, sınava yönelik gerçekleştirdiği dil okulları programları sayesinde, ülkenin geneli öğrencilere oldukça sıcakkanlı davranıyor ve böylece diyalog yelpazesi açıldıkça açılıyor.

İrlanda Dil Okulları Hakkında Diğer Detaylar?

İrlanda’nın birçok şehrinde dil okulu bulmak mümkün olmakla beraber bu okullar çoğunlukla başkent Dublin, Limerick, Cork ve Galway şehirlerinde gerçekleştiriliyor. 16 yaş ve 17 yaş itibariyle genç yetişkinlerin ve yetişkinlerin tercih edebileceği İrlanda dil okulları, genel İngilizce, yoğun İngilizce, iletişim becerileri, iş İngilizcesi, akademik ve sınav amaçlı İngilizce’nin yanısıra tatil için konuşma İngilizcesi programları da sağlıyorlar. Yaklaşık 20 saat ile 30 saatlik programlar ile İrlanda dil okulları gerçekleştirilir.

Konaklama Şartları

Dil okulları, genellikle aile yanı, rezidanslarda ve yurtlarda gerçekleştiriliyor. Bu rezidanslar veya yurtlar, tek kişilik veya çift kişilik odalarda gerçkeltirilir ve aynı zamanda kampüs yakınlarında da bulunuyor. Aile yanı konaklama seçenekleri ise, İrlandalı bir ailenin yanında kalabilmenizi sağlar. Böylece aile yapısı içerisinde daha fazla İngilizce pratiği yakarsınız.

 

Daha fazla bilgi için Nişantaşı’ndaki York Yurt Dışı Eğitim ofisimizi ziyaret edebilir ya da 0212 231 6954 den bize ulaşabilirsiniz.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar