York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İngiltere Yurt Dışı Dil Okulu

İngiltere Yurt Dışı Dil Okulu

İngiltere Yurt Dışı Dil Okulu

  İngiltere, dil okulu programları çerevesinde eğitim almaya gelen kişilere çeşitli hizmetler veriyor. Böylece, İngiltere, uluslar arası şartlar göz önünde bulundurulduğğunda en fazla dil okuluna sahip tek ülkedir. İngiltere dil okulu fiyatları okuldan okula ve şehirden şehire değişkenlik gösteriyor.  İngiltere dil okulu programları, tekil okul veya kampüs olarak bakıldığında yaklaşık 200 tane dil okulu programları yer alıyor. Tercihlerin en fazla olduğu bölge Londra, Brighton, Oxford ve  Güney...

 

İngiltere, dil okulu programları çerevesinde eğitim almaya gelen kişilere çeşitli hizmetler veriyor. Böylece, İngiltere, uluslar arası şartlar göz önünde bulundurulduğğunda en fazla dil okuluna sahip tek ülkedir. İngiltere dil okulu fiyatları okuldan okula ve şehirden şehire değişkenlik gösteriyor.  İngiltere dil okulu programları, tekil okul veya kampüs olarak bakıldığında yaklaşık 200 tane dil okulu programları yer alıyor. Tercihlerin en fazla olduğu bölge Londra, Brighton, Oxford ve  Güney İngiltere’dir. Bu şehirlerden sonra gelen en önemli şehirler ise, Cambridge ve York’ dur.

İngiltere hemen hemen tüm şehirlerinde İngilizce dil okulu için en iyi imkanları veriyor. Oldukça iyi donanıma sahip okullar, üniversite kampüslerinde açılan dil okulu programları, bunun yanıısıra oldukça az sayıda öğrenciden ve katılımcıdan oluşan yaz okulu programlarıyla yoğun olarak tercih edilen bir ülke. Tekrar, genel olarak bakarsak Londra, Cambridge, Oxford, Brighton, Bournemouth, Bristol, Hasting, Kensington, Norwich, Highgate, Southampton,  Manchester sayısı 100’ü aşkın dil okulu bulunmaktadır. İngiltere’ de İngilizce dil okulu programları çeşitli varyasyonlara ayrılıyor.

Çeşitleriyle İngiltere Dil Okulu Programları

Genel İngilizce   : Haftada 20 saattir. Genel dil becerileri üzerine verilmektedir. Yani, genel olarak derslerde geri kalan veya üniversite sınavlarında sıkıntı yaşayan öğrencilere takviye sunmak, ya da tatil amaçlı ya da sosyal amaçla İngilizce dilini kullananlar için düzenlenen bir dil okulu programıdır

Yoğun İngilizce : Haftada 30 saattir. Kendi içinde birkaç farklı sınıflara ayrılmaktadır. Akademik Program, Business Program ya da sınavlara yönelik programlar olarak birçok farklı şekilde verilmektedir. Yani iş insanları, şirketlerin toplu katılımları, TOEFL, Cambridge sınav hazırlık gibi çeşitli amaçlara yönelik yoğunlaştırılmış ve haftada 25 farklı İngilizce dersleri ile çeşitli eğitimler sağlıyorlar.

İngiltere Dil Okulu Programları İçeriğinde Neler Var?

İngilizce dil okullarının en kısası 4 haftadan başlayan programlar  11 aya kadar uzatılabilmektedir. Bu İngilizce kursları sadece öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmekle kalmazlar. Aynı zamanda İngiliz yaşam ve kültürünü deneyimlerle öğrenmelerine de yardımcı olur. İngiltere dil okulu programları çerçevesisnde İngilizce düzeyi düşük olan öğrencilere Genel İngilizce kursu olmak üzere3 ay ve üstü programları öneriyoruz. İngilizce seviyesi yüksek olan öğrenciler ise İngilizcelerini geliştirmek üzere haftada 30 saat olan Yoğun akademik programlara kayıt yaptırabilirler. Bu programlar genellikle dört haftalık programlardan oluşur. Alınan Akademik İngilizce programı öğrenciye İngiltere’de ki akademik kültürü yakından tanımasına yardımcı olur ve onların daha ilk andan itibaren çevrelerine uyum sağlamalarına yönelik eğitim verir.

İngiltere’ de İngilizce eğitimi genellikle Cuma günleri  gezinti programları ile öğrenciye yönelik çeşitli gezilerle iletişim çerçevesinde olduğu şehri gezdiren ve İngilizce konuşma dilini de kapsayan ve şehiri yakından tanıması için tarihi yerleri ve kültürel organizasyonları yerinde görmesini sağlar. Bu gezilerde öğrenci sınıf hocası tarafından sadece gezdirilmekle kalmaz, aynı zamanda sınıf içerisindeki ders programını gezi boyunca da çeşitli eğlencelerle devam ettirir. Amaç öğrenciyi motive olmuş bir şekilde daha aktif bir alanda ve daha farklı dil havuzuna sahip bir ortam içerisinde İngilizceyi öğretebilmektir.

Daha fazla bilgi için Nişantaşı’ndaki York Yurt Dışı Eğitim ofisimizi ziyaret edebilir yada 0212 231 6954 den bize ulaşabilirsiniz.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar