York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Yale University

Yale University

Yale University

Yale Üniversitesi 1701 yılında Collegiate School adı altında Amerika Birleşik Devletleri‘nin Connecticut eyaletinin New Haven kentinde kurulmuş olan özel bir üniversitedir. Üniversitenin kökleri 1640’lara uzandığından dünya çapında tanınan kurum Amerika Birleşik Devletlerinin üçüncü en eski üniversitesi ve en prestijli okullarından biridir. Ayrıca Ivy League’e ait 8 üniversiteden birisidir. Son 33 yılda ABD başkanı olan altı kişiden dördü Yale mezunudur. 800.000 m2 alan üzerine kurulmuş olan ka...

Yale Üniversitesi 1701 yılında Collegiate School adı altında Amerika Birleşik Devletleri‘nin Connecticut eyaletinin New Haven kentinde kurulmuş olan özel bir üniversitedir. Üniversitenin kökleri 1640’lara uzandığından dünya çapında tanınan kurum Amerika Birleşik Devletlerinin üçüncü en eski üniversitesi ve en prestijli okullarından biridir. Ayrıca Ivy League’e ait 8 üniversiteden birisidir. Son 33 yılda ABD başkanı olan altı kişiden dördü Yale mezunudur.

800.000 m2 alan üzerine kurulmuş olan kampüste yaklaşık 11.300 öğrenci bulunmaktadır. Bu miktarın %8 kadarı uluslararası öğrencilere hizmet vermek üzere ayrılmıştır. Kurumda her 6 öğrenciye bir eğitmen düşmektedir.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar