York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Humboldt Wittgenstein Klasik Yaz Programı

Humboldt Wittgenstein Klasik Yaz Programı

Humboldt Wittgenstein Klasik Yaz Programı

Humboldt Institut bünyesinde düzenlenen ve Wittgenstein Şatosu ’nda gerçekleştirilen Almanya yaz okulu, Bad Laasphe’nin üzerinde bir tepede yer alır ve etrafı Roothaar Dağları ile çevrilmiştir. Bir Alman SPA kenti olan Köln’ün 120 km doğusunda bulunur. Tarihi şehir merkezinden geçen romantik nehir Lahn, ahşap evleri ve manzarası ile görülmeye değer bir şehirdir. Şehrin etrafı 200 km’lik doğa yürüyüşü patikaları ile sarılmıştır. Program dahilinde öğrenciler haftada 25 dersi kapsayan dil eğitimi a...

Humboldt Institut bünyesinde düzenlenen ve Wittgenstein Şatosu ’nda gerçekleştirilen Almanya yaz okulu, Bad Laasphe’nin üzerinde bir tepede yer alır ve etrafı Roothaar Dağları ile çevrilmiştir. Bir Alman SPA kenti olan Köln’ün 120 km doğusunda bulunur. Tarihi şehir merkezinden geçen romantik nehir Lahn, ahşap evleri ve manzarası ile görülmeye değer bir şehirdir. Şehrin etrafı 200 km’lik doğa yürüyüşü patikaları ile sarılmıştır. Program dahilinde öğrenciler haftada 25 dersi kapsayan dil eğitimi almakta ve eğitim ile konaklama aynı binada yer alır. Geleneksel Almanya yaz okulu atmosferinde öğrencilerin dil eğitiminin desteklenmesi ve keyifli deneyimler edinmesi için düzenlenen bir çok aktivite ve etkinlik bulunur. Ayrıca Wittgenstein yaz okulunda aile boyu yaz okulu imkanı mevcuttur. Öğrenciler aileleri ile bir arada Almanca eğitim alabilirler. Yetişkinler ayrı sınıflarda çocuklar ayrı sınıflarda eğitim görürler. Yatılı bir okul olarak hizmet veren geleneksel Humboldt Almanya Yaz Okulu merkezinde çeşitli spor aktivitelerine yönelik tesisler barındırır. Ayrıca biniciliğe ilgi duyan çocuklar için ideal bir merkezdir ve ek ders olarak binicilik dersleri mevcuttur.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Humboldt Institut
  • Seviye
   : Haftalık 25 dersi kapsayan Almanca dil eğitimi yapılır. Kurs süresi 3 hafta şeklindedir. Sınıf mevcudu maximum 3 kişiden oluşmaktadır.
  • Konaklama
   : Wittgenstein Şatosu yurdunda (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca haftada 1 tam gün ve 1 yarım gün Köln, Marburg, Bonn, Stalactit mağarası eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Ayrıca program dahilinde barbekü, şehir turu, el sanatları, müzeler, futbol, yüzme, istek üzerine sinema veya tiyatro gibi etkinlikler ve aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı, eğitim materyalleri
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 03 Temmuz – 17 Temmuz tarihleri arasında 3 haftalık dönemler şeklinde 1 Hafta: 840 Eur
 • Program Sonucu

  *Doğanın içinde yer alan şehirde sakin bir eğitim süreci geçirirler.
  *Gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ile farklı deneyimler kazanırlar.
  *Her milletten katılımın sağlandığı sınıf ve yurtlarda dil becerilerini etüt etme fırsatı bulurlar.
  *Farklı kültür ve gelenekleri yakından tanıma ve değerlendirme şansı bulurlar.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar