York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Westminster Üniversitesi

Westminster Üniversitesi

Westminster Üniversitesi

1839 yılında Royal Polytechnic Institution adında İngiltere’nin ilk politeknik üniversitesi olarak kurulmuştur. Bir çok isim değiştiren üniversite 1992 yılından itibaren University of Westminster olarak eğitim vermeye devam etmektedir. Londra’nın merkezinde bulunan Westminster Üniversitesi 7 Fakülte ve 4 kampüsten oluşur ; Faculty of Science and Technology (Cavendish) , Faculty of Media, Arts and Design (Harrow) , Faculty of Social Sciences and Humanities (Regent) , Faculty of Architecture and ...

1839 yılında Royal Polytechnic Institution adında İngiltere’nin ilk politeknik üniversitesi olarak kurulmuştur. Bir çok isim değiştiren üniversite 1992 yılından itibaren University of Westminster olarak eğitim vermeye devam etmektedir.

Londra’nın merkezinde bulunan Westminster Üniversitesi 7 Fakülte ve 4 kampüsten oluşur ; Faculty of Science and Technology (Cavendish) , Faculty of Media, Arts and Design (Harrow) , Faculty of Social Sciences and Humanities (Regent) , Faculty of Architecture and the Built Environment (Marylebone) , Westminster Law School (Regent) , Westminster Business School (Marylebone), kampüsler birbirine yürüme mesafesindedir.Şehir merkezinde olduğu için kampüsten çok bina üniversitesidir.Özbekistan’da bir kampus üniversitesi bulunmaktadır. 150 farklı ülkeden 5000’den fazla öğrencisi bulunmaktadır.

Pek çok programın ocak başlangıç seçeneği bulunmaktadır. mimarlık , gazetecilik, film & TV , hukuk ve proje yöneticiliği alanlarında oldukça güçlüdür. İletişim ve medya alanında İngiltere sıralamasında 2. Sırada yer almaktadır, mimarlık –sanat  ve tasarım alanında 6. Sırada yer almaktadır.

Westminster Üniversitesi dil eğitimi olanağı da sağlamaktadır.IELTS resmi sınav merkezi olup, yaz aylarında Avrupa ve diğer ülkelerden özel amaçlara yönelik dil kursları için çok sayıda öğrenci kabul etmektedir. Verdiği bazı özel amaçlı dil kursları TESOL, Business English , IELTS, English and Law ,  English and Photography ‘dir.

Diplomatic Academy of London’ı bünyesinde bulunduran Westminster Üniversitesi Uluslararası Politika ve Diplomasi alanlarında lisans üstü dereceler sunmaktadır.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar