York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Vanderbilt University

Vanderbilt University

Vanderbilt University

1873 yılında kurulan Vanderbilt Üniversitesi, Nashville, Tennessee’de bulunmaktadır. Üniversitenin eğitim fakültesi, Peabody School of Education, çeşitli kaynaklar tarafından Amerika’daki en iyi eğitim fakültesi olarak gösterilmektedir. İşletme fakültesi, Owen School of Busines ve müzik okulu, Blair School of Music, alanlarında dünyada önde gelen enstitülerdir. Mühendislik fakültesi de özellikle son yıllarda yaptığı büyük atılımla, yine ülkenin önde gelen 50 mühendislik fakültesinden biri olarak...

1873 yılında kurulan Vanderbilt Üniversitesi, Nashville, Tennessee’de bulunmaktadır. Üniversitenin eğitim fakültesi, Peabody School of Education, çeşitli kaynaklar tarafından Amerika’daki en iyi eğitim fakültesi olarak gösterilmektedir. İşletme fakültesi, Owen School of Busines ve müzik okulu, Blair School of Music, alanlarında dünyada önde gelen enstitülerdir. Mühendislik fakültesi de özellikle son yıllarda yaptığı büyük atılımla, yine ülkenin önde gelen 50 mühendislik fakültesinden biri olarak gösterilmektedir, özellikle okulun biyomedikal programı ülkedeki en prestijli programlardan biridir. Okulun lisans eğitimi alanında ise en güçlü olduğu yönü temel bilimlerdir; College of Arts & Sciences’da (Fen Edebiyat Fakültesi) Ekonomi bölümü eski mezunları ve hocalarıyla dikkat çekicidir. Vanderbilt, U.S. News & World Report ‘un her sene yayınladığı, ülkenin en iyi üniversiteleri sıralamasında, 2009’da 17. gösterilmiştir. ARWU kurumu tarafından yapilan dünya üniversiteleri sıralamasında, Vanderbilt’i 41. olarak göstermektedir.

Yaklaşık 1.3km2 alan üzerine kurulmuş olan kampüsünde 12.000 civarı öğrenciye hizmet veren Vanderbilt Üniversitesi bu kontenjanın yaklaşık %5’ini uluslararası öğrencilere ayırmaktadır. Kurumda yaklaşık olarak her 8 öğrenciye 1 eğitmen düşmektedir.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar