York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

University of Sussex

University of Sussex

University of Sussex

İngiltere’nin  Güneydoğusunda bulunan Doğu Sussex bölgesindedir. Brighton’a 6.4 km uzaklıktadır. Brighton her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği , festivalleri ile ünlü uluslararası öğrencilerinde yoğun olarak bulunduğu bir sahil kentidir.Londra ‘ya 1 saat 15 dakika mesafededir. 1961 yılında kurulmuştur. 15000 öğrenciye ev sahipliği yapmakta. İngiltere’de 10. Sırada yer almaktadır, dünyada 60. Sırada yer alır.250 lisans ve 200 yüksek lisans programı ile büyük bir araştırma üniversitesidir. Li...

İngiltere’nin  Güneydoğusunda bulunan Doğu Sussex bölgesindedir. Brighton’a 6.4 km uzaklıktadır. Brighton her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği , festivalleri ile ünlü uluslararası öğrencilerinde yoğun olarak bulunduğu bir sahil kentidir.Londra ‘ya 1 saat 15 dakika mesafededir. 1961 yılında kurulmuştur. 15000 öğrenciye ev sahipliği yapmakta. İngiltere’de 10. Sırada yer almaktadır, dünyada 60. Sırada yer alır.250 lisans ve 200 yüksek lisans programı ile büyük bir araştırma üniversitesidir.

Lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlık olarak foundation ve pre-master programlarını STUDY GROUP  ortaklığı ile üniversite kampüsünde sürdürmektedir.

Harry Kroto 1996 yılındaki Nobel kimya ödülünü Sussex Üniversite’sindeki çalışmaları ile kazanmıştır. Bir diğer Nobel ödülü ise 2003 yılında Anthony Leggett fizik alanında alınmıştır.

Tıp Fakültesi çalışma ve eğitimleri University of Brighton ile birlikte sürdürülmektedir.

Üniversite doğa bilimleri, siyaset, uluslararası ilişkiler , kimya ,fizik, ekonomi ve hukuk , psikoloji alanlarında çok başarılıdır.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar