York Eğitim Danışmanlığı

University of Pennslyvania Philadelphia

University of Pennslyvania Philadelphia

University of Pennslyvania Philadelphia

1740 yılında kurulmuş olan Pennsylvania Üniversitesi Amerika Birleşik Devletlerinin en eski 4 yükseköğrenim enstitüsünden birini bünyesinde barındıran ülkenin ilk üniversitelerinden biridir. Bir özel üniversite olan Pennsylvania Üniversitesi Ivy League’e ait 8 üniversiteden birisidir ve özellikle araştırma üniversitesi olmasıyla bilinmektedir. Amerika üniversiteler sıralamasında 7., dünya üniversiteler sıralamasında 13., ekonomi ve işletme alanında amerikanın 4., dünyanın 8. olan Pennsylvania Ü...

1740 yılında kurulmuş olan Pennsylvania Üniversitesi Amerika Birleşik Devletlerinin en eski 4 yükseköğrenim enstitüsünden birini bünyesinde barındıran ülkenin ilk üniversitelerinden biridir. Bir özel üniversite olan Pennsylvania Üniversitesi Ivy League’e ait 8 üniversiteden birisidir ve özellikle araştırma üniversitesi olmasıyla bilinmektedir.

Amerika üniversiteler sıralamasında 7., dünya üniversiteler sıralamasında 13., ekonomi ve işletme alanında amerikanın 4., dünyanın 8. olan Pennsylvania Üniversitesi sosyal bilimler alanında da dünyanın 9.’dur. Toplam 22.000 öğrencisi bulunan Pennsylvania Üniversitesi öğrenci kontenjanının %18’ini uluslararası öğrencilere ayırmıştır.

İlgili Programlar/Okullar