York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

University of Exeter

University of Exeter

University of Exeter

Kökleri 19. Yüzyılın ortalarına dayanan oldukça donanımlı bir üniversitedir. Birleşik Krallığın en iyi ilk 10 üniversitesi arasında yer almaktadır. 3 kampüsü bulunmaktadır . Streatham kampüsü Exeter Üniversitesinin ana kampüsüdür. St Luke’s Kampüsüs ise Streatham Kampüsüne 25 dakika yürüme mesafesindedir. St Luke’s Kampüsü ise spor, sağlık bilimleri ve tıp alanında 150 yıldır eğitim veren bir geçmişi vardır. Üçüncü olan Cornwall Kampüsü ise biyoloji , ekoloji ve mühendislik derslerinin verildiği...

Kökleri 19. Yüzyılın ortalarına dayanan oldukça donanımlı bir üniversitedir. Birleşik Krallığın en iyi ilk 10 üniversitesi arasında yer almaktadır. 3 kampüsü bulunmaktadır . Streatham kampüsü Exeter Üniversitesinin ana kampüsüdür. St Luke’s Kampüsüs ise Streatham Kampüsüne 25 dakika yürüme mesafesindedir. St Luke’s Kampüsü ise spor, sağlık bilimleri ve tıp alanında 150 yıldır eğitim veren bir geçmişi vardır. Üçüncü olan Cornwall Kampüsü ise biyoloji , ekoloji ve mühendislik derslerinin verildiği kampüstür.

Londra’nın güneybatısında yer alır , Londra’ya 2 saat uzaklıktadır, şehir merkezine yürüme mesafesindedir.Russell Group üyesi üniversitelerden bir tanesidir. Siyaset bilimi alanında ilk 10 da yer alan Exeter üniversitesi sosyoloji ve felsefe gibi alanlarda da güçlü bir üniversitedir. Ortadoğu üzerine çok spesifik çalışma alanları bulunmaktadır.Programına devam eden öğrencilerin aileleri Üniversitede ücretsiz İngilizce kurslarına  katılabilmektedir.

Türkiye’de ünlü bir çok siyasetçi Exeter Üniversitesinde eğitim almıştır.Abdullah Gül , Nevzat Yalçıntaş sadece iki tanesidir.

Konaklama: Kampüs içi ve yakınlarında konaklama imkanları mümkündür.

Lisans İngilizce Yeterlilik  Koşulu: IELTS 6.0 – (Siyaset Bilimi-IELTS 6.5 )

Yüksek lisans İngilizce Yeterlilik Koşulu: IELTS 7.0

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar