Lütfen bekleyiniz...

Le Rosey Spor Destek Programı

Cenevre Gölü yakınında Le Rosey bünyesinde düzenlenen İsviçre yaz okulu programı, Cenevre ve Lozan arasında, Jura Dağı ve aşağısında 30 hektarlık bir alanı kaplar. Kampüs, “Château du Rosey” olarak 1880 yılında geniş bir arazide kurulmuştur. 14. yüzyıldan kalan tarihi ortaçağ kalesi, 20. yüzyıla kadar dikkatlice yenilenmiş ve geliştirilmiştir. Ayrıca Le Rosey Yaz Okulu dünyaca ünlü İsviçreli-Amerikalı mimar Bernard Tschumi tarafından tasarlanan bu füturistik yapı bünyesinde, 900 koltuklu konser salonu, çok amaçlı modüler sergi salonu, küçük odalar şeklinde el sanatları atölyeleri ve kütüphane barındırmaktadır. Okulun tam kapsamlı ve seçkin programlarından biri olan bu program, saygı ve anlayış değerlerine dayanan bir toplumda bir arada yaşarken uluslararası bir ortamda yeni arkadaşlar edinmek için tasarlanmıştır. Ayrıca özel keşif gezileri, spor ve sanat, akşam ve hafta sonu faaliyetleri de geniş bir yelpazede sunulmuştur. Seviyelerine göre gruplandırılmış 12 kişilik sınıflarda öğrenim görülür. Alanında deneyimli eğitim liderleri eşliğinde yapılan eğitim çalışmaları İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Matematik derslerini kapsamaktadır. Ayrıca İsviçre yaz okulu programı dahilinde yapılan Matematik dersleri  İngilizce olarak öğretilir. Matematik tercih etmek isteyen öğrencilerin bu nedenle İngilizceye hakim olması istenmektedir. Bunun yanı sıra düzenlenen özel müzik dersleri, sanat ve spor aktiviteleri haricinde özel olarak hazırlanmış 2 ek spor seçeneği mevcuttur. Bunlar ASVEL tarafından verilen Real Madrid Futbol Antrenmanı ve Tony Parker Basketbol Eğitimi’dir. Tüm eğitim çalışmaları öğrencilere, kendilerini ve çevrelerindeki öğrencileri nasıl daha iyi anlayabileceklerini ve birbirlerini nasıl destekleyeceklerini öğretmeyi amaçlamaktadır.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Le Rosey
  • Seviye
   : Sınıf mevcudu maximum 12 kişiden oluşmaktadır. Haftada 17.5 saati kapsayan dersler ile seçmeli programlar ile İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Matematik eğitimi yapılmaktadır.
  • Konaklama
   : Rolle Campus yurdunda tam pansiyon (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca haftasonu tam günlük geziler ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir. Program boyunca akşamları kriket, futbol, tenis, rugby, golf, basketbol, basebol, yoga ve zumba gibi etkinlik ve sportif aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 08 Ağustos – 26 Ağustos tarihleri arasında 3 haftalık dönem şeklinde 3 Hafta: 9700 Chf
 • Program Sonucu

  *Öğrenciler sportif ve hareketli yaşam tarzını tecrübe ederler.
  *Farklı milliyetlerden arkadaşlıklar kurarak sosyal ilişkilerini geliştirirler.
  *Takım çalışmasının yararlarını ve bireysel sınırlarını aşmayı öğrenirler.
  *Hayvanlar ve bitkilerle ilgilenme şansı bulurlar
  *Doğayı tanıma ve onun bir parçası olma deneyimini yaşarlar.
  *Kültürel ve eğlenceli oyunlarla keyifli vakit geçirirler.

 • Eğitim Merkezi