York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Sıkça Sorulanlar

Sıkça Sorulanlar

Sıkça Sorulanlar

İngiltere üniversitelerine başvuru yapmak için gerekli belgeler nelerdir ? İngiliz Üniversiteleri başvurmak için dil yeterlilik belgesi , transkript ve motivaston mektubu en önemli belgelerdir. İngiliz Üniversiteleri öğrenciyi not ortalamalarına göre değerlendirmektedir. Danışmanlarımız temin edilmesi gereken tüm belgeleri desteği ile daha detaylı bilgilendirecektir. Yapılan başvurular ne kadar sürede sonuçlanmaktadır? Üniversitenin değerlendirme prosedürüne göre değişme...

İngiliz Üniversiteleri başvurmak için dil yeterlilik belgesi , transkript ve motivaston mektubu en önemli belgelerdir. İngiliz Üniversiteleri öğrenciyi not ortalamalarına göre değerlendirmektedir. Danışmanlarımız temin edilmesi gereken tüm belgeleri desteği ile daha detaylı bilgilendirecektir.
Üniversitenin değerlendirme prosedürüne göre değişmekte olan bir süredir, bazı üniversiteler eksik belge olmaksızın 1 hafta içinde, bazı üniversiteler ise 4- 6 hafta arasında değişmektedir. Bu süre üniversitenin değerlendirme ekibinin yoğunluğuna da bağlı olabilmektedir. Geciken sonuçlarda danışmanlarımız okul ile iletişime geçerek sonucu sorgularlar.
Lisans öğrencilerini yerleştirirken her hangi bir sınava girmeleri gerekmemektedir. İngiltere’de Türkiye’deki ÖSYM sınav sistemi gibi bir sistem bulunmamaktadır. Öğrencileri not ortalamalarına göre yerleştiren elektronik bir başvuru sistemi uygulanmaktadır. Danışmanlarımız bu sistem üzerinde uzmanlaşmış olup gerekli her desteği sağlamaktadır.
Son başvuru tarihleri üniversitelere ve bölümlere göre değişiklik göstermektedir. Kontenjanı dolan bölümler hariç diğer bölümler için eğer Üniversite son başvuru tarihi diye bir duyuru da bulunmadıysa öğrencinin başvurusu girilebilir. Fakat vize işlemleri göz önünde bulundurularak geç tarihlere bırakılmamalıdır. Lisans dereceleri bundan farklı olarak , elektronik başvuru sisteminde 3 tarih belirlenir. Her yıl güncellenen bu tarihlerin ilki ocak ayı ortalarındadır, lisans öğrencilerinin başvuruları ocak ayında belirlenen tarihe kadar gönderilirse kontenjanlar dolu olmayacağından bir avantajdır. İkinci tarih ise uluslarası öğrenciler için belirlenen son başvuru tarihidir ve haziran ayının ilk ya da ikinci haftasında olmaktadır. Bu tarihte elektronik sistem başvurulara kapatılır. Üçüncü bir tarih ise” clearing “ dönemi dediğimiz tekrar sistemin açılıp sınırlı sayıda başvurunun yapıldığı kısa bir dönemdir. Danışmanlarımız öğrencilerimizi son başvuru tarihleri hakkında bültenleri takip edip yönlendirmektedir.
İngiltere’de lisans eğitimi 3 yıldır. Türkiye’den lisans okumak için giden bir öğrenci sistem farklılığında dolayı bir yıl foundation Programı okumak durumunda kalırsa 4 yıl olarak düşünülebilir. Fakat bu her durum için geçerli değildir. Öğrenci foundation programını atlamak için gerekli diploma ve belgeleri sağlayabiliyor ise direk 3 yıllık fakülteye başlayabilir.
İngiltere’deki yüksek lisans programları bir yıldır.
İngiltere’de öğrencilerin haftada 20 saat çalışma izni bulunmaktadır.
Uzman Danışmanlarımız tarafından önerilen tüm üniversitelerin YÖK denkliği bulunmaktadır.
İngilitere’deki üniversitelerin burs olanakları oldukça sınırlıdır. Sadece kısmi burslar sağlamaktadırlar. Öğrenciler not ortalamalarına göre kısmi burslara hak kazanırlar.
Üniversitelerin yurtlarında konaklama imkanı bulunmakta, ayrıca ev, apart kiralamak ta mümkün. Danışmanlarımızın kişiye özel yaptıkları yönlendirmede öğrenciye en uygun konaklama imkanı seçilir, konaklama prosedürleri danışmanlarımız tarafından gerçekleştirilir.
Ana dili İngilizce olmayan her öğrenciden İngilizce Yeterlilik Belgesi istenmektedir. Öğrenciler IELTS VI olarak düzenlenen sınava girmeleri gerekmektedir. Lisans dereceleri için 6.0, yüksek lisans dereceleri için 6.5 istenmektedir. Bazı üniversiteler ve bölümler daha yüksek isteyebilir.
Hayır. Birleşik Krallık üniversiteleri TOELF Sınav Belgesini kabul etmemektedir. Sadece IELTS VI Sonuç Belgesi ile başvuru yapabilirler.
Vize işlemleriniz danışmalarımız tarafından yapılmaktadır.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar