York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Le Rosey Seçkin Macera Programı

Le Rosey Seçkin Macera Programı

Le Rosey Seçkin Macera Programı

Le Rosey bünyesinde düzenlenen İsviçre yaz okulu programı, özellikle disiplinli, güçlü ve takım ruhu duygusuna sahip meraklı ve maceracı aynı zamanda akıcı Fransızca ve İngilizce konuşan öğrenciler için tasarlanmıştır. Macera programı önce bir hafta dağ macerası ardından bir hafta deniz ve okyanusta navigasyon kullanarak lüks bir yat ile Akdeniz’e yolculuğu içeren bir kamptır. Dil öğrenme ve geliştirmenin yanı sıra kişisel gelişim ve unutulmaz bir deneyim yaşamak için birebir olan bu program den...

Le Rosey bünyesinde düzenlenen İsviçre yaz okulu programı, özellikle disiplinli, güçlü ve takım ruhu duygusuna sahip meraklı ve maceracı aynı zamanda akıcı Fransızca ve İngilizce konuşan öğrenciler için tasarlanmıştır. Macera programı önce bir hafta dağ macerası ardından bir hafta deniz ve okyanusta navigasyon kullanarak lüks bir yat ile Akdeniz’e yolculuğu içeren bir kamptır. Dil öğrenme ve geliştirmenin yanı sıra kişisel gelişim ve unutulmaz bir deneyim yaşamak için birebir olan bu program denizcilik ve dağcılıkla ilgilenen öğrencilere sunduğu tam kapsamlı hizmet ile mükemmel bir tatil niteliği de görmektedir. Le Rosey dağ macera haftası ile başlar ve hafta boyunca İsviçre Alplerinde kaya tırmanışı öğrenmek, kamp kurmak ve o kampı idare ederken, bir ekibin parçası olarak nasıl çalışılacağını öğrenmek ve evden uzakta yeni bir toplumda yaşamak gibi olguları deneyimlemeyi amaçlamaktadır. Dağ kampında konaklamalar çadırlarda ve dağ sığınaklarında yapılır. Dağ haftası sonunda Cenevre’den kıyı boyunca muhteşem Akdeniz adalarına yolculuk etmek için uçakla  IPHARRA isimli yata gidilir. Ipharra 34 metrelik katamaran yelkenlidir. Öğrencilerin kullanımı için banyolu özel odaları, deneyimli mürettebatları için ise 5 ayrı odası vardır. Güvenli, modern ve hızlı bir yattır. Özel dizayn edilmiş yatta Ipharra BT kaynakları ile donatılmış bir sınıf, yemek odası, toplantı alanı, sinema olarak hizmet veren büyük bir kokpit, okuma odası ve bir uçan güverte mevcuttur. Ayrıca keşif için kullanılan bir lastik bot, yelkenli dersleri için kullanılan bir ışık lazer yelkenli tekne, şnorkel ekipmanları, bir kayık, su kayağı ve wakeboarding ekipmanları, modern güvenlik donanımları , GSM ve uydu iletişim ve navigasyon sistemleri tam kapsamlı olarak yer almaktadır. Öğrenciler yatta yelken manevraları pratiği, haritalar ve elektronik navigasyon ekipmanları kullanarak yolları hesaplamak ve öğrenmek gibi aktiviteleri gerçekleştirirler. Ayrıca dinlenmek ve su sporlarının keyfine varmak için bolca vakitleri olur.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Le Rosey
  • Seviye
   : Program boyunca Alp dağlarında ve Akdeniz kıyılarında çeşitli dağ ve su sporları aktiviteleri gerçekleştirilmektedir.
  • Konaklama
   : İsviçre Alpleri ve Akdeniz kıyılarında özel lokasyonlarda uygulanan seçkin program.
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca dağ ve su sporları üzerine çeşitli etkinlik ve aktiviteler gerçekleştirilmektedir.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı, eğitim materyalleri
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 05 Temmuz – 19 Temmuz tarihleri arasında 2 haftalık dönem şeklinde 2 Hafta: 15.500 Chf
 • Program Sonucu

  *Farklı milliyetlerden arkadaşlıklar kurarak sosyal ilişkilerini geliştirirler.
  *Takım çalışmasının yararlarını ve bireysel sınırlarını aşmayı öğrenirler.
  *Öğrenciler daha fazla güven ile daha bağımsız olmayı öğrenirler.
  *Öğrenciler yeni şeyler keşfeder ve çeşitli aktiviteler yaşayarak deneyim kazanırlar.
  *Hayvanlar ve bitkilerle ilgilenme şansı bulurlar
  *Doğayı tanıma ve onun bir parçası olma deneyimini yaşarlar.
  *Kültürel ve eğlenceli oyunlarla keyifli vakit geçirirler.
  *Dağcılık, kamp, yelken ve su sporları üzerindeki yeteneklerini deneme fırsatı bulurlar.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar