York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Schmallenberg Klasik Yaz Programı

Schmallenberg Klasik Yaz Programı

Schmallenberg Klasik Yaz Programı

Humboldt bünyesinde düzenlenen ve Schmallenberg‘ deki Akademie Bad Fredeburg okulunda gerçekleştirilen program, 26,000 nüfuslu “ Binlerce Dağ Toprakları” diye bilinen bir bölgede Rothaargebirge dağlarının eteğinde yarı ahşap evleri ile sevimli bir Sauerland kasabasında yer alır. Frankfurt’un kuzeyindeki bu bölge geniş ormanlar ve dağlar ile çevrilidir. 19. yüzyıl mimarisinin tipik bir örneği olan bu kasaba sağlıklı iklimi, doğası ve açık hava aktiviteleri için eşsiz bir lokasyon olması nedeniyle...

Humboldt bünyesinde düzenlenen ve Schmallenberg‘ deki Akademie Bad Fredeburg okulunda gerçekleştirilen program, 26,000 nüfuslu “ Binlerce Dağ Toprakları” diye bilinen bir bölgede Rothaargebirge dağlarının eteğinde yarı ahşap evleri ile sevimli bir Sauerland kasabasında yer alır. Frankfurt’un kuzeyindeki bu bölge geniş ormanlar ve dağlar ile çevrilidir. 19. yüzyıl mimarisinin tipik bir örneği olan bu kasaba sağlıklı iklimi, doğası ve açık hava aktiviteleri için eşsiz bir lokasyon olması nedeniyle yaz okulu için keyifli ve huzurlu bir ortam yaratır. Humboldt, modern sınıfları, güvenli ve kaliteli yurtları ile tam donanımlı bir kurumdur ve sınıflar ile odalar aynı binada yer alır. Öğrenciler, haftada 30 dersi kapsayan Almanca dil eğitimi alırlar. Ayrıca hafta içi derslerden sonra okul tarafından düzenlenen çeşitli aktivitelere katılarak sosyal ortamda Almancalarını pekiştirme imkanı bulurlar. Öğrencilerin gerçekleştirebilecekleri etkinlik ve aktiviteler arasında kapalı bir su parkı ile minyatür golf sahası bulunur. Humboldt Schmallenberg yaz okulu merkezinde öğrenciler uzman eğitim liderleri eşliğinde aldıkları dil eğitimi dışında ilgi duydukları alanda aktiviteler gerçekleştirme şansı bulur ve program boyunca yapılan eğitici ve kültürel geziler ile renkli ve eğlenceli anılar biriktirirler.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Humboldt Institut
  • Seviye
   : Her seviyede dil eğitim olanağı mevcuttur. Haftalık 30 dersi kapsayan dil eğitimi yapılır. Program başı ve sonunda değerlendirme testleri vardır. Sınıf mevcudu maximum 10 kişiden oluşur.
  • Konaklama
   : Akademie Bad Fredeburg Schmallenberg yurdunda (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca haftada 1 tam gün ve 1 yarım gün Köln, Frankfurt, Düsseldorf, Bonn, Paderborn, Muenster, Marburg, Ramsbeck madeni ve Attendorn mağarasına eğitici ve kültürel geziler düzenlenir. Ayrıca auditoryum, barbekü, basketbol, dart, gym, dağ bisikleti, parti salonu, ping-pong, oyun sahası, futbol, yüzme, voleybol gibi etkinlik ve aktiviteler yapılır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı, eğitim materyalleri
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 26 Haziran – 07 Ağustos tarihleri arasında 2 haftalık dönemler şeklinde, 1 Hafta: 850 Eur
 • Program Sonucu

  *Çok uluslu ortamda farklı kültürleri öğrenirler.
  *Okuma, yazma, dinleme ile konuşma gibi dil becerilerini geliştirirler.
  *Daha iyi telaffuz ve gramer bilgisi edinmiş olurlar.
  *Sonraki okul dönemlerinde daha hızlı ilerleme sağlanmış olur.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar