York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi oldukça köklü bir aile yapısına ve gerektiği ölçüde yüksek tabakaya seslenen bir eğitim biçimini rollenmiştir. Sabancı Üniversitesi genel anlamda eğittiği öğrencilerini kendi bünyesinde çalıştırma konusunda oldukça duyarlıdır. Köklü ailelerden gelen öğrenciler, Sabancı ailesinde kalıcı birer birey olarak hayatlarına devam ederler. Fakat tüm bunlardan evvel, Sabancı Üniversitesi 'nde tercih edilen neredeyse tüm bölümlerin hazırlık okumaktan geçtiğini söylemek gerekir. Eğer, y...

Sabancı Üniversitesi oldukça köklü bir aile yapısına ve gerektiği ölçüde yüksek tabakaya seslenen bir eğitim biçimini rollenmiştir. Sabancı Üniversitesi genel anlamda eğittiği öğrencilerini kendi bünyesinde çalıştırma konusunda oldukça duyarlıdır. Köklü ailelerden gelen öğrenciler, Sabancı ailesinde kalıcı birer birey olarak hayatlarına devam ederler. Fakat tüm bunlardan evvel, Sabancı Üniversitesi 'nde tercih edilen neredeyse tüm bölümlerin hazırlık okumaktan geçtiğini söylemek gerekir. Eğer, yalnızca Türkçe eğitim almak istiyorsanız bu üniversite pek de size göre değil. Bu anlamda Sabancı Üniversitesi, yabancı dil ağırlıklı olarak verdiği lisans eğitim derslerinde herkesi yabancı bir dil ile sorumlu tutar. Bu yabancı diller; genel anlamda İngilizce olmak üzere Fransızca, Almanca, İtalyanca ve Rusça’yı da içerisinde barındırır. Sizlerin alacağı her yabancı dil ile ortak olan lisans dersleri öğretim süresi boyunca ana dilinizmişçesine sayılır. Ve bunun yanında ek olarak farklı yabancı diller de görürsünüz.

Tüm bu çerçeve de anlaşılması gerekir ki yabancı dil ile eğitim alacağınız lisans dersleri mutlak olarak bir hazırlık sınıfı aşaması ile başlar. Hazırlık sınıfları seçilen bölümün lisans anlamında dillerinin tam olarak öğrenciye aşılanmasıdır. Sabancı Üniversitesi hazırlık sınıfı atlama da bu anlamda devreye girer. Dilinizin yeterince iyi boyutlarda olduğu bir alanı seçtiyseniz hazırlık sınıfı zaten size bir şey katamayacaktır.  Bu sebepten hazırlık sınıflarını okumadan istemeden direk lisans birinci sınıfa geçebilmeniz adına Sabancı Üniversitesi komitesi, öğrencilere hazırlık sınıfı atlama sınavları düzenlemiştir. Sınav genel itibari ile dilinizin her boyutunu ölçer ve sınavdan daha önce belirlenen bir puanı almanızı bekler. Eğer siz belirlenen ve üzeri bir puan alırsanız mutlak olarak lisans birinci sınıftan okumaya başlarsınız.

Eğer seçtiğiniz lisans programı ile alakalı olan dil bilginiz çok fazla gelişmiş değil ise yurt dışı eğitim programları çerçevesinde alacağınız bir haftalık hazırlık sınıfı atlama dersleri ile oldukça başarılı bir performans sergileyebilirsiniz. Sabancı Üniversitesi hazırlık sınıfı atlama  sınavları sizin seçtiğiniz dil ile ilgili olarak; konuşma, yazma, dinleme, anlama, görsel, diyalog, anlam çeşitleri ve yabancı dil sınav puanları ile ilgili olan her türlü bilginizi ölçer. Eğer ÖSYM tarafından yapılmış bir dil sınavından aldığınız yüksek bir puan var ise işe yarar fakat yine de okul kalitesi açısından kendi sınavlarına da girilmesini ister.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar