York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Roehampton University

Roehampton University

Roehampton University

İngiltere’de okumak, Londra’da dilediğince gezip dolaşarak bu büyülü şehrin tadını çıkartmak, yurtdışı hayalleri olan pek çok kişinin istekleri arasında bulunuyor. Ancak Londra merkezinde yaşamanın orta halli bir bütçeye göre oldukça ağır gelebileceği, ayrıca bu şehrin kalabalığına sürekli olarak maruz kalmanın can sıkıntısı yaratabileceği de bir gerçek. Bu yüzden İngiltere’de üniversite eğitimi sözkonusu olduğu zaman merkezi şehirlere yakın, onların gürültüsünden ve pahalı barınma ve beslenme ...

İngiltere’de okumak, Londra’da dilediğince gezip dolaşarak bu büyülü şehrin tadını çıkartmak, yurtdışı hayalleri olan pek çok kişinin istekleri arasında bulunuyor. Ancak Londra merkezinde yaşamanın orta halli bir bütçeye göre oldukça ağır gelebileceği, ayrıca bu şehrin kalabalığına sürekli olarak maruz kalmanın can sıkıntısı yaratabileceği de bir gerçek.

Bu yüzden İngiltere’de üniversite eğitimi sözkonusu olduğu zaman merkezi şehirlere yakın, onların gürültüsünden ve pahalı barınma ve beslenme koşullarından uzak olmak en optimum çözüm gibi duruyor. Londra’nın merkezine yakın bir konumda bulunan Roehampton University de bu kurumlardan birisi.

Öğrencilerini çeşitli bilimsel çalışmalara ve saha araştırmalarına göndermek konusunda da teşvik edici bir tutum sergileyen Roehampton University, farklı üniversitelerle ve kurumlarla birlikte başlattığı projeler için ortak kaynak ayrılması, sahaların belirlenmesi ve öğrencilerin araştırmalar için farklı ülkelerde bulunması muhtemel bu sahalara gönderilmesi konusunu fazlasıyla önemsemekte.

1840’lı yıllarda kurulan ve sonrasında adı değişerek üniversite unvanını taşımaya hak kazanan Roehampton University tarihi binalarıyla da ilgi çekmekte. Bu okulun içerisinde okurken ve yaşarken, kendinizi birkaç yüzyıl geriden gelen ve tarihi dokusunu korumuş bir film setinde gibi hissedebilirsiniz. İçerisinde bulunan göl ise çeşitli sosyal faaliyetler için en uygun alanlardan birisi.

Muhasebe, antropoloji, biyoloji bilimleri, işletme, medya, İngiliz dili ve edebiyatı ve yaratıcı yazarlık gibi pek çok farklı üniversite bölümü ve programı ile hizmetinizde olan Roehampton University, 140’tan fazla ülkeden kayıt yaptırarak öğretime başlayan uluslararası öğrencilere de istedikleri pek çok ayrıcalığı sunmakta.

İyi bir çevrede öğrenim görmek, yaşamak ve hayatımızın kalan kısmında gerekli olacak olan bilgiyi ve kültürü üniversite yıllarında edinmek artık yurt dışında da mümkün. Roehampton University bizlere iyi bir çevrede, iyi bir eğitim vaad ediyor.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar