York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Rice Üniversitesi

Rice Üniversitesi

Rice Üniversitesi

1912 yılında kurulan Rice Üniversitesi Amerika Birleşik Devletlerinin özel araştırma üniversitelerindendir. Houston, Texas’ta bulunan Rice Üniversitesinin asıl adı William Marsh Rice Üniversitesi’dir. Dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında gösterilen Rice Üniversitesi Amerika Birleşik Devletlerinin en iyi 20 üniversitesi arasında gösterilmektedir. Üniversite Vladimir Putin ile George Bush‘un görüşmesine de ev sahipliği yaparak tarihi bir ana tanıklık etmiştir. Ayrıca Rice Stadyumu’nda eski A...

1912 yılında kurulan Rice Üniversitesi Amerika Birleşik Devletlerinin özel araştırma üniversitelerindendir. Houston, Texas’ta bulunan Rice Üniversitesinin asıl adı William Marsh Rice Üniversitesi’dir. Dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasında gösterilen Rice Üniversitesi Amerika Birleşik Devletlerinin en iyi 20 üniversitesi arasında gösterilmektedir.

Üniversite Vladimir Putin ile George Bush‘un görüşmesine de ev sahipliği yaparak tarihi bir ana tanıklık etmiştir. Ayrıca Rice Stadyumu’nda eski ABD başkanı John Kennedy bir konuşma gerçekleştirmiştir.

Yaklaşık 1.2km2 alan üzerine kurulmuş olan kampüsünde 6.200 civarı öğrenciye hizmet veren Rice Üniversitesi bu kontenjanın yaklaşık %10’unu uluslararası öğrencilere ayırmaktadır. Kurumda yaklaşık olarak her 6 öğrenciye 1 eğitmen düşmektedir.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar