York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Queen’s University Belfast

Queen’s University Belfast

Queen’s University Belfast

Queen’s University Belfast İrlanda’nın kuzeyinde Belfast şehrinde kurulmuş olan bir devlet araştırma üniversitesidir. Üniversitenin kuruluş tarihi 1908’dir. Kuruluş tarihinden de anlaşılabileceği gibi eski dönem üniversiteleri arasında yer alır ve köklü bir geçmişe sahiptir. Birleşik Krallık içindeki en eski 10 okuldan biridir. Okulun gerçek kuruluş tarihi aslında çok daha eski tarihlere dayanmaktadır. 1810 yılında Belfast akademik enstitüsü olarak kurulmuştur. 1849 yılında Queen’s College (Kral...

Queen’s University Belfast İrlanda’nın kuzeyinde Belfast şehrinde kurulmuş olan bir devlet araştırma üniversitesidir. Üniversitenin kuruluş tarihi 1908’dir. Kuruluş tarihinden de anlaşılabileceği gibi eski dönem üniversiteleri arasında yer alır ve köklü bir geçmişe sahiptir. Birleşik Krallık içindeki en eski 10 okuldan biridir. Okulun gerçek kuruluş tarihi aslında çok daha eski tarihlere dayanmaktadır. 1810 yılında Belfast akademik enstitüsü olarak kurulmuştur. 1849 yılında Queen’s College (Kraliçenin Koleji) adını almıştır. 1908 yılında ise üniversite statüsü kazanmıştır. Okul Kraliçe Victoria tarafından kurulmuştur. Aynı zamanda okula kuzey İrlanda’nın Oxsbridge’i denmektedir.  Oxsbridge burada Oxford ve Cambridge kelimelerinden türetilmiş bir ifade olarak yer almaktadır. Oldukça prestijli ve başarılı bir okuldur. Dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında yer almaktadır. Haliyle bu derece onu hem Avrupa’da hem de dünya çapında ün sahibi yapmaktadır. Birleşik Krallık de faaliyet gösteren 24 elit araştırma üniversitesinin içinde yer aldığı Russel Group içinde bulunmaktadır.

Queen’s University Belfast bünyesinde 9 fakülte ve 3 enstitü barındıran büyük bir okuldur. Bu fakülteler sırasıyla Yaratıcı Sanatlar Fakültesi, İngilizce Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Tarih ve Antropoloji Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Modern Diller Fakültesi, Yönetim Bilimi Fakültesi, Psikoloji, Uluslar Arası Çalışmalar ve Siyaset Bilimi Fakültesi, Sosyoloji ve Sosyal Çalışmalar Fakültesi’dir. Enstitüler ise Teoloji Enstitüsü, Beşeri İşbirlikçi Araştırma Enstitüsü ve Sosyal Adalet Araştırmaları Enstitüsü’dür. Üniversitenin merkez kampüsü Belfast’ta olmak üzere, Londra, Edinburg, Dublin, Newcastle, Manchester, Liverpool, Birmingham ve Cardiff’de de kampüsleri bulunmaktadır.

Queen’s University Belfast 25.000 öğrenciye ev sahipliği yapan büyük bir okuldur. Bunlardan 17.300 ü lisans, 5.500 kadarı ise lisansüstü programlarda eğitim görmeye devam etmektedirler.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar