York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Queen Mary (University of London)

Queen Mary (University of London)

Queen Mary (University of London)

Kuruluşu 1880’lere dayanan Londra’nın doğusunda bir kampüs üniversitesidir. 1915 yılında University of London’ın bir parçası olmuştur. Queen Mary Üniversitesinin kökleri 4 tane tarihi koleje dayanmaktadır; Queen Mary Collage ,  Westfield Collage , St Bartholomew’s Hospital Medical Collage , London Hospital Medical Collage . Birleşik Krallık üniversite başarı sıralamalarında genellikle ilk 20′ de yer alır .  Toplamda 3000 kişilik akademisyen kadrosuna sahiptir. 20 dalda derece almaya hak kazanmış...

Kuruluşu 1880’lere dayanan Londra’nın doğusunda bir kampüs üniversitesidir. 1915 yılında University of London’ın bir parçası olmuştur. Queen Mary Üniversitesinin kökleri 4 tane tarihi koleje dayanmaktadır; Queen Mary Collage ,  Westfield Collage , St Bartholomew’s Hospital Medical Collage , London Hospital Medical Collage . Birleşik Krallık üniversite başarı sıralamalarında genellikle ilk 20′ de yer alır .  Toplamda 3000 kişilik akademisyen kadrosuna sahiptir. 20 dalda derece almaya hak kazanmıştır.(Matematik, Felsefe, İngilizce , Hukuk , Coğrafya gibi …)

20000 öğrencisi bulunan üniversitenin ; 2000 tanesi Avrupa Birliği üyesi ülkelerden katılan öğrencilerdir, 7500 tanesi uluslararası öğrencidir.

Hukuk , psikoloji ve felsefe alanlarında çok güçlü bir üniversitedir. Avrupa’nın En Çok Hukuk öğrencisi alan üniversitesidir. Ticaret hukuku özellikle en çok tercih edilen bölümdür. University of  London çatısı altındaki üniversitelerden biridir. Aynı anda 1000 öğrenciye hizmet verebilen çok büyük bir kütüphanesi bulunmaktadır. Uluslarası öğrencilere ilk yılında yurt garantisi sağlamaktadır.

Lisans programına direk kabul alamayacak öğrenciler için Foundation programları kendi bünyesinde mevcuttur. Ayrıca master programına direk kabul alamayacak öğrenciler için de Pre-master programları mevcuttur. İngilizce yeterlilik seviyesini karşılayamayan uluslararası öğrenciler için dil seviyelerine uygun presessional programları bulunmaktadır.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar