York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Princeton University

Princeton University

Princeton University

1746 yılında kurulan Princeton Üniversitesi kampüsü New Jersey’de bulunan Amerika Birleşik Devletlerinin tanınan köklü özel üniversitelerinden biridir. Ivy League’e ait 8 üniversiteden birisidir. 1746 tarihinde New Jersey Koleji ismiyle kurulan üniversite 1896 senesinde Princeton Üniversitesi ismini aldı. Princeton’ın 35 Nobel Ödülü, 17 Ulusal Bilim Madalyası ve 3 Ulusal Beşeri Bilimler Madalyası kazanan mezunu bulunmaktadır. Çok gelişmiş bir mezun dayanışmasına sahne olan Üniversitenin öğrenci ...

1746 yılında kurulan Princeton Üniversitesi kampüsü New Jersey’de bulunan Amerika Birleşik Devletlerinin tanınan köklü özel üniversitelerinden biridir. Ivy League’e ait 8 üniversiteden birisidir. 1746 tarihinde New Jersey Koleji ismiyle kurulan üniversite 1896 senesinde Princeton Üniversitesi ismini aldı. Princeton’ın 35 Nobel Ödülü, 17 Ulusal Bilim Madalyası ve 3 Ulusal Beşeri Bilimler Madalyası kazanan mezunu bulunmaktadır. Çok gelişmiş bir mezun dayanışmasına sahne olan Üniversitenin öğrenci başına dünyadaki en büyük bağış toplayan kurumu olduğu bilinmektedir.

Albert Einstein 1933 senesinde Princeton’da ölene kadar çalışmıştır. Bu ve bunun gibi pek çok tanınmış mezunu bulunan Princeton Üniversitesi 2001 2001, 2008 ve 2014 seneleri arasında US News and World Report tarafından yapılan incelemede Amerika Birleşik Devletlerinin en iyi üniversitesi seçilmiştir.

2 km2 alan üzerine kurulu devasa kampüsünde 7.800 civarı öğrenciye hizmet veren Princeton Üniversitesi bu sayının %11’i kadar bir kontenjanı uluslararası öğrencilere ayırmaktadır. Princeton Üniversitesinde her 6 öğrenciye bir eğitmen düşmektedir.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar