York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Oxford Brookes University

Oxford Brookes University

Oxford Brookes University

Sanat okulu olarak kurulmuş bir üniversitedir. 1865 Oxford School of Art eğitime başlamıştır. Sosyal bilimler ve Fen bilimleri daha sonradan geliştirilmiştir. 1928 yılından sonra Oxford City Technical School olarak eğitime devam etmiştir.1956 yılında Oxford Collage of Technology olarak isim değişikliğine gitmiştir. 1970 yılında ise politiknik üniversite olmuştur.1992 yılında ise bugünkü Oxford Brookes University olarak eğitim  vermeye devam etmektedir. Londra şehrine 45 dakika , şehir merkezine...

Sanat okulu olarak kurulmuş bir üniversitedir. 1865 Oxford School of Art eğitime başlamıştır. Sosyal bilimler ve Fen bilimleri daha sonradan geliştirilmiştir. 1928 yılından sonra Oxford City Technical School olarak eğitime devam etmiştir.1956 yılında Oxford Collage of Technology olarak isim değişikliğine gitmiştir. 1970 yılında ise politiknik üniversite olmuştur.1992 yılında ise bugünkü Oxford Brookes University olarak eğitim  vermeye devam etmektedir.

Londra şehrine 45 dakika , şehir merkezine 1,5 saat uzaklıkta olan bir üniversitedir. Üniversitenin 3 kampüsü bulunmaktadır.(Headington , Wheatley , Harcort Hill Campus).Her kampüsün kütüphanesi vardır , 24 saat internet erişimi ve kullanılabilecek sosyal alanları mevcuttur.

Otomotive sektörünün üretim yerleri ve kurumsal firmalara yakın olması sebebi ile otomotive mühendisliği çok tercih edilmektedir.Motorsports alanında çok gelişmiştir , öğrenciler kendi araçlarını üretebilmektedir.

En çok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitelerden biri olan Oxford Brookes Universitesi ; başta  mimarlık olmak üzere ,otomotive mühendisliği, sağlık, eğitim , tarih , müzik , sanat ve tasarım alanlarında oldukça güçlü bir üniversitedir.

Konaklama: Uluslar arası öğrenciler için konaklama garantisi vermektedir. Kampüs içi yurt konaklaması mümkündür.

Lisans İngilizce Yeterlilik  Koşulu: IELTS 6.0

Yüksek lisans İngilizce Yeterlilik Koşulu: IELTS 6.5

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar