York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Newcastle University

Newcastle University

Newcastle University

Newcastle şehrinde kurulmuştur.Üniversite 1834 yılında Tıp okulu adı altında kurulmuştur. Medical and Life Science alanında Birleşik Krallık’ta 8. Sıradadır. İngilizce alanında 3. Sırada , Coğrafya , Mimarlık ve Planlama , Kültürel ve Medya çalışmaları alanlarında ise ilk 12 arasında yer almaktadır. Russel Group üyesi olan bir üniversitedir. Birleşik Krallığın en önemli araştırma tabanlı üniversitelerinden biridir.Öğrenci popülasyonunun % 17 si uluslararası öğrencidir. Uluslararası öğrenci memnu...

Newcastle şehrinde kurulmuştur.Üniversite 1834 yılında Tıp okulu adı altında kurulmuştur. Medical and Life Science alanında Birleşik Krallık’ta 8. Sıradadır. İngilizce alanında 3. Sırada , Coğrafya , Mimarlık ve Planlama , Kültürel ve Medya çalışmaları alanlarında ise ilk 12 arasında yer almaktadır. Russel Group üyesi olan bir üniversitedir. Birleşik Krallığın en önemli araştırma tabanlı üniversitelerinden biridir.Öğrenci popülasyonunun % 17 si uluslararası öğrencidir. Uluslararası öğrenci memnuniyeti açısından 7. Sıradadır.

İngiltere’nin kuzey doğusunda yer almaktadır.Londra’ya 3 saat uzaklıktadır. Şehir çok hareketli , gece hayatı anlamında çok zengindir. Çok kozmopolit ve gece hayatı yoğun olan bir şehir olmasına rağmen yaşam giderleri diğer şehirlere göre daha uygundur.

İngilterenin en büyük ve gelişmiş kütüphanelerinden birine sahip olan Newcastle Universitesi 18 bin öğrenciye ev sahipliği yapmakta. Gazetecilik alanında ilk 3’te yer alan üniversite ; işletme , eğitim, iletişim , biomedikal bilimler, hukuk ve dil bilimleri alanında da oldukça güçlüdür.

Singapur ve Malezya’da da kampüsleri bulunmaktadır.

Konaklama: Öğrencilerine özel konaklama bulma imkanı sağlamaktadır.Kampüs içi ve kampus dışı olmak üzere 4000 öğrenci kapasiteli yurtları bulunmaktadır.

Lisans İngilizce Yeterlilik  Koşulu : IELTS  6.5

Yüksek lisans İngilizce Yeterlilik Koşulu :  IELTS 6.5  -7.0

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar