York Eğitim Danışmanlığı

Mill Hill International School

Mill Hill International School

Mill Hill International School

Mill Hill International School Londra’nın merkezine oldukça yakın bir konumda uluslararası lise öğrencilerini en kaliteli şekilde bir araya getirmeyi hedefleyen Mill Hill International School, 1807 yılından bu yana köklü bir geçmişe sahip. Dünyanın her yerinden lise eğitimi için kabul alan okul öğrencilere kendine güven, sorumluluk, etik değerler, saygı gibi birçok özelliği de akademik eğitiminin yanında kazandırmaktadır. 3 akademik dönem ile eğitim hayatına devam eden Mill Hill, öğrencilerin ...

Mill Hill International School

Londra’nın merkezine oldukça yakın bir konumda uluslararası lise öğrencilerini en kaliteli şekilde bir araya getirmeyi hedefleyen Mill Hill International School, 1807 yılından bu yana köklü bir geçmişe sahip. Dünyanın her yerinden lise eğitimi için kabul alan okul öğrencilere kendine güven, sorumluluk, etik değerler, saygı gibi birçok özelliği de akademik eğitiminin yanında kazandırmaktadır.

3 akademik dönem ile eğitim hayatına devam eden Mill Hill, öğrencilerin her dönem başında kayıt yaptırabilmelerine olanak sağlamaktadır.

Mill Hill Dersler

Mill Hill International School kapsamında genel olarak verilen dersler yer almaktadır: İngilizce, kimya, matematik, sanat, biyoloji, bilgisayar, teknoloji ve tasarım, drama, coğrafya, tarih, müzik, felsefe, beden eğitimi, fizik.

Mill Hill, uluslararası öğrencilerin adaptasyonu için özellikle 11.sınıf öğrencilerin 1 yıllık GCSE kursu önerir. Başarılı olan öğrencilerin GCSE aşamasından sonraki süreci A Level kursları olmaktadır. Bu yüzden daha aktif olmaları için 11.sınıftan sonra Pre-A Level programları öğrencilere sunulmaktadır.

11.sınıftan itibaren öğrencilerin kendilerini en iyi şekilde geliştirmeleri için İngilizce ve matematik derslerinin yanında diğer kapsamlı konular da devreye girer. 11.sınıf ve pre-A Level öğrencilerinin başarılı olma şartı ise kesinlikle hazırlık aşamasında aldıkları GCSE sınavlarını geçmeleridir.

Mill Hill Okul Başarısı

Mill Hill köklü bir okul olmasının yanında öğrencilerin istedikleri üniversiteye yerleşmeleri için de iyi bir kapı olmaktadır. Son yıllardaki verilere göre Mill Hill öğrencilerinin yüzde 47’si A ve A, yüzde 76’sı A ve B, yüzde 90’ı C üzerinde puanlamalara sahip oluyor. Bu da öğrencilerin lise mezuniyetlerinin ardından Birmingham, Bristol, Cambridge, Cardiff, Edinburg, Imperial College London, London School of Economics gibi alanındaki en iyi okullara yerleşebildiklerini gösteriyor.

Kayıt Şartları

Öğrencilerin Mill Hill’e yerleşebilmesi için öncelikli olarak zorunlu olan İngilizce ve matematik derslerini geçmesi gerekmektedir. Testlerin tamamlanmasının ardından Skype görüşmesi ile mülakat aşaması gerçekleşir. Kriterlerin arasında öğrencinin devam ettiği okul içerisindeki not ortalaması da etkili olmakatadır.

IELTS puanları 9.sınıf öğrencileri için 4.0, 10.sınıf öğrencileri için 4,5, 11.sınıf öğrencileri için 5.0, pre-A level öğrencileri için 4.0 olması gerekmektedir.

 

 

 

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Mill Hill
  • Seviye
   : Lise
  • Konaklama
   : Yurt ya da Bireysel
  • Dahili Hizmetler
   : Akademik geziler, spor ve sanat aktiviteleri, kulüp çalışmaları
  • Fiyat
   :

İlgili Programlar/Okullar