York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Middlesex University

Middlesex University

Middlesex University

Middlesex University İngiltere’nin başkenti olan Londra şehrinin kuzey batısında kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. İsmini Middlesex tarihi ilçe sınırları içerisinde yer aldığı için buradan almıştır. Yeni dönem üniversitelerinden biridir ve Million+ Working Group (Bir çalışma grubu) ‘a üyedir. Üniversitenin kuruluş yılı olarak resmi anlamda 1992 geçse de middlesex’de diğer birçok üniversite olarak aslında 1973 yılında politeknik enstitüsü olarak kurulmuştur. Üniversite 2000 yılında maliye...

Middlesex University İngiltere’nin başkenti olan Londra şehrinin kuzey batısında kurulmuş olan bir devlet üniversitesidir. İsmini Middlesex tarihi ilçe sınırları içerisinde yer aldığı için buradan almıştır. Yeni dönem üniversitelerinden biridir ve Million+ Working Group (Bir çalışma grubu) ‘a üyedir. Üniversitenin kuruluş yılı olarak resmi anlamda 1992 geçse de middlesex’de diğer birçok üniversite olarak aslında 1973 yılında politeknik enstitüsü olarak kurulmuştur. Üniversite 2000 yılında maliyetlerini düşürmek ve öğrencilerin daha iyi bir kampüs deneyimi yaşamasını sağlamak için kampüslerini birleştirmiştir. Üniversitenin Hendon Kampüsü isimli bir kampüsü bulunmaktadır. Üniversitenin bu emlak projesi birçok üniversite için model teşkil etmiştir. 2012 yılında ise üniversite sanayi ile iyi işbirlikleri kurabilmek ve yenilenen ekonominin ihtiyaçlarına yanıt verebilmek için iş yaşamı destekli öğrenme anlayışıyla birçok farklı bölüm açmıştır. Bunlar arasında bilim ve teknoloji, işletme, hukuk, sanat, sahne sanatları, medya, sağlık gibi bölümler yer almaktadır.

Middlesex University aynı zamanda İngiltere dışına da kampüsler açmış olan bir üniversitedir. Bu da onun yenilikçi ve kozmopolit bir yapısı olduğunu kanıtlamaktadır. Dubai, Malta ve Mauritus da kampüsleri bulunmaktadır. Üniversite bünyesinde bulunan 7 fakültesi vardır. Bunlar; Sanat ve Tasarım Fakültesi, Medya ve Sahne Performansları Fakültesi, İşletme Fakültesi, Teknoloji ve Bilim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Sağlık Fakültesi, İş Yaşamı Temelli Öğrenme Enstitüsüdür. Bu fakülteler bünyesinde dans, müzik, tasarım, fotoğrafçılık, iç mimarlık, yaratıcı yazarlık, 3d animasyon ve film, gazetecilik, medya, işletme, doğa bilimleri, hukuk, insan hakları, psikoloji, spor ve egzersiz bilimi gibi bölümler vardır.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar