York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Massachusetts Institute of Technology

Massachusetts Institute of Technology

Massachusetts Institute of Technology

1861 yılında kurulan ve bir özel üniversite olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ya da meşhur adıyla MIT Amerika Birleşik Devletlerinin Massachusetts eyaletindeki Bostonşehrinin Cambridge mahallesinde bulunan ve özellikle bilim, mühendislik ve ekonomi konularındaki başarılarıyla tanınan bir teknik üniversitedir. Teknoloji ve mühendislik konularında Dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak tanınmaktadır. Massachusetts Teknoloji Enstitüsünün öğretim ve araştırma üyeleri, öğrenci ve mezunları a...

1861 yılında kurulan ve bir özel üniversite olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü ya da meşhur adıyla MIT Amerika Birleşik Devletlerinin Massachusetts eyaletindeki Bostonşehrinin Cambridge mahallesinde bulunan ve özellikle bilim, mühendislik ve ekonomi konularındaki başarılarıyla tanınan bir teknik üniversitedir. Teknoloji ve mühendislik konularında Dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak tanınmaktadır. Massachusetts Teknoloji Enstitüsünün öğretim ve araştırma üyeleri, öğrenci ve mezunları arasında Nobel Ödülü kazananların sayısı 72’ye ulaşmıştır ve bu ödüllerin 15’i son beş yıl içinde kazanılmıştır.

Yaklaşık 672.000m2 alan üzerine kurulu olan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü kampüsünde yaklaşık 11.000 öğrenciye hizmet verilmektedir. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü kontenjanının %9’unu her yıl uluslararası öğrencilere ayırmaktadır ve her 8 öğrenciye bir eğitmen düşmektedir.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   :
  • Seviye
   :
  • Konaklama
   :
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   :

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar