York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Manchester Metropolitan University

Manchester Metropolitan University

Manchester Metropolitan University

Manchester Metropolitan University İngiltere’nin kuzey batısında Manchester şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. Üniversite’nin adının kısaltması MMU’dir. Kuruluş yılı her ne kadar resmi olarak 1992 olarak bilinse de okul öncelikle 1970 yılında politeknik enstitüsü olarak eğitim vermeye başlamıştır. O tarihten bu yana eğitime ara vermeden devam etmiş 1992 yılında da kraliyet berati ile üniversiteye dönüşmüştür. Yeni dönem üniversitesi olarak yenilikçi, modern ve öğrenci odaklı bir eğitim...

Manchester Metropolitan University İngiltere’nin kuzey batısında Manchester şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. Üniversite’nin adının kısaltması MMU’dir. Kuruluş yılı her ne kadar resmi olarak 1992 olarak bilinse de okul öncelikle 1970 yılında politeknik enstitüsü olarak eğitim vermeye başlamıştır. O tarihten bu yana eğitime ara vermeden devam etmiş 1992 yılında da kraliyet berati ile üniversiteye dönüşmüştür. Yeni dönem üniversitesi olarak yenilikçi, modern ve öğrenci odaklı bir eğitim anlayışı bulunmaktadır. Üniversite Birleşik Krallık içinde toplam öğrenci nüfusu bakımından en büyük 3. Üniversitedir. Okul University Alliance adlı üniversiteler birliğinin de üyesidir. Manchester Politeknik esas olarak 1899 yılında kurulmuş olan Manchester Güzel Sanatlar Ve Tasarım Koleji, Manchester Ticaret Koleji ve John Dalton Teknoloji Kolejinin 1970 yılında birleştirilmesiyle kurulmuştur. Bu anlamda okulun kuruluşunu aslında daha eski tarihlere dayandırmak da mümkündür.

Manchester Metropolitan University bünyesinde 7 adet kampüs bulunmaktadır. Manchester’da All Saints, Aytoun, Hollings, Elizabeth Gaskell, Didsburry semtlerinde 6 kampüsü,  Cheshire kontluğuna bağlı Crewe‘da da 1 adet kampüsü bulunmaktadır. Okulun tüm bu kampüslerde faaliyet gösteren 8 adet fakültesi bulunmaktadır. Bu fakülteler arasında Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Psikoloji ve Sosyal Bakım Fakültesi, Hukuk ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İşletme Fakültesi, Eğitim Fakültesi gibi fakülteler bulunmaktadır.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar