York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

London South Bank University

London South Bank University

London South Bank University

London South Bank University İngiltere’nin Londra şehrinin merkezinde bulunan ve oldukça güzel kampüsleriyle ünlenmiş bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin kısaltması LSBU’dir. Okul Londra’nın Southwark semtinde yer alır. LSBU 1992 yılında üniversiteye dönüşse de aslında 30 Eylül 1892 yılında politeknik enstitüsü olarak eğitime başlamıştır. 1970 yılında Southbank Londra Politeknik Enstitüsü, 1987 yılında Southbank Politeknik Enstitüsü, 1992 yılında Southbank Üniversitesi ve nihayet 2003 yılı...

London South Bank University İngiltere’nin Londra şehrinin merkezinde bulunan ve oldukça güzel kampüsleriyle ünlenmiş bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin kısaltması LSBU’dir. Okul Londra’nın Southwark semtinde yer alır. LSBU 1992 yılında üniversiteye dönüşse de aslında 30 Eylül 1892 yılında politeknik enstitüsü olarak eğitime başlamıştır. 1970 yılında Southbank Londra Politeknik Enstitüsü, 1987 yılında Southbank Politeknik Enstitüsü, 1992 yılında Southbank Üniversitesi ve nihayet 2003 yılında ise Londra Southbank Üniversitesi adını alarak son haline gelmiştir. Bu anlamda eski bir köklü bir geçmişe sahip olduğunu söyleyebiliriz.

London South Bank University ana kampüsü Southbank Barough Kampüsü’dür. Kampüsün çevresinde birçok ünlü ve tarihi bina bulunmaktadır. Aynı zamanda yürüyüş yolları, Londra Köprüsü, Waterloo Köprüsü, Londra Yolu gibi birçok eğlenceli ve hayatı kolaylaştıran öğe kampüsün etrafından bulunmaktadır. Okulun Doğu Londra’da da küçük bir uydu kampüsü bulunmaktadır. LSBU’nun 7 adet fakültesi bulunmaktadır. Bunlar arasında; Mühendislik Fakültesi, Bilimsel Uygulamalar Fakültesi, Yaratıcı Endüstri ve Sanat Fakültesi, İşletme Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Fakültesi ve Hukuk Ve Sosyal Bilimler Fakültesi Bulunmaktadır. Bu fakültelere bağlı olarak eğitim veren psikoloji, medya, çevre mühendisliği, finans, yönetim bilimi, kimya, tasarım mühendisliği, hemşirelik, hukuk, eğitim bilimleri gibi bölümler bulunmaktadır.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar