York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Liverpool Hope University

Liverpool Hope University

Liverpool Hope University

Liverpool Hope University İngiltere’nin kuzeybatısında Liverpool şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 2005 yılında üniversite dönüşmüş bir eğitim kurumu olsa ilk olarak 1844 yılında eğitime başlamıştır. 1844 yılında Hıristiyan öğretmen okulu olarak kurulmuştur ve 1856 yılında ikinci Hıristiyan öğretmen okulunu, 1960 yılında da üçüncüsünü açmıştır. Okul o yıllardan bugüne kadar kesintisiz eğitim vermektedir. Aynı zamanda asıl kurucuları olan hıristiyan mezhepleri ile yakın bağlantıları bu...

Liverpool Hope University İngiltere’nin kuzeybatısında Liverpool şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir. 2005 yılında üniversite dönüşmüş bir eğitim kurumu olsa ilk olarak 1844 yılında eğitime başlamıştır. 1844 yılında Hıristiyan öğretmen okulu olarak kurulmuştur ve 1856 yılında ikinci Hıristiyan öğretmen okulunu, 1960 yılında da üçüncüsünü açmıştır. Okul o yıllardan bugüne kadar kesintisiz eğitim vermektedir. Aynı zamanda asıl kurucuları olan hıristiyan mezhepleri ile yakın bağlantıları bulunmaktadır. Bu durum da okulun disiplinli, sistemli ve ciddi bir kurum olma özelliği kazanmasına neden olmuştur ve bu anlamda çokça tercih edilen okullar arasındadır. Aynı zamanda çok mezhepli bir Avrupa üniversitesi olma onun farklı din ve görüşlere saygı duyan, yenilikçi ve modern bir çizgi kazanmasına neden olmuştur ve okulun temel anlayışını hoşgörü ve sevgi oluşturmaktadır. Okulun sloganı olarak da bu anlayışı temsil eden inanç, ümit ve sevgi ile cümlesi seçilmiştir.

Liverpool Hope University’nin 3 adet kampüsü bulunmaktadır. Okulun merkez kampüsü Childwall semtinde, yaratıcı sanatlar kampüsü olan ikinci kampüsü Everton semtinde, Liverpool’un Aigburth semtinde de 3. Kampüsü bulunmaktadır. Okulun kampüsleri şehir içi kampüsü olma özelliği taşıdığında oldukça merkezi konumlardadır. Bu nedenle öğrencileri kesinlikle ulaşım sorunu yaşamazlar. Okulun 3 ana fakültesi vardır. Bunlar Edebiyat ve İnsanlık Bilgileri Fakültesi, Eğitim Fakültesi v e Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Fakültesidir. Bu fakültelere bağlı olarak müzik, güzel sanatlar, tasarım, dram, tiyatro, medya, İngilizce, tarih, politika, dinsel bilgiler, sağlık, spor, coğrafya, sosyoloji, psikoloji gibi bölümlerde eğitim vermektedir. Okulun hem lisans hem de master programları bulunmaktadır.

Liverpool Hope University’nin 8000 öğrenci kapasitesi bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerine 7 adet yurt hizmeti de vermektedir

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar