York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Humboldt Lindenberg Klasik Yaz Programı

Humboldt Lindenberg Klasik Yaz Programı

Humboldt Lindenberg Klasik Yaz Programı

Humboldt Institut yaz okulu programlarının bünyesinde gerçekleştirilen ve bununla birlikte Lindenberg’deki Residential School‘da da gerçekleştirilen Almanya yaz okulu programı, öğrencilere Alp Dağlarının eteklerinde inanılmaz bir deneyim vaat ediyor. Lindenberg'in bulunduğu Almanya yaz okulu lokasyonu, deniz seviyesinden 800 metre yüksekte Westallgau kırsalında Constance Gölü yakınlarında bir doğa alanı içerisinde yer alıyor. 12,000 nüfuslu bir kent olan Lindenberg Avusturya, İsviçre ve Constanc...

Humboldt Institut yaz okulu programlarının bünyesinde gerçekleştirilen ve bununla birlikte Lindenberg’deki Residential School‘da da gerçekleştirilen Almanya yaz okulu programı, öğrencilere Alp Dağlarının eteklerinde inanılmaz bir deneyim vaat ediyor. Lindenberg'in bulunduğu Almanya yaz okulu lokasyonu, deniz seviyesinden 800 metre yüksekte Westallgau kırsalında Constance Gölü yakınlarında bir doğa alanı içerisinde yer alıyor. 12,000 nüfuslu bir kent olan Lindenberg Avusturya, İsviçre ve Constance Gölü’ne yarım saatlik sürüş mesafesinde yer alıyor. Almanya yaz okulu programları arasında en farklı varyasyonlara sahip olan Humboldt Institut, en geniş yelpazede aktivite ve etkinlik içeriklerini de bulabilirsiniz. Kayak, kış sporları, olimpik organizasyonlar ve dağ tırnanışlarıyla Humboldt Almanya yaz okulu programının keyfini çıkaracaksınız.

Kimler Humboldt Lindenberg Almanya Yaz Okulu Programına Katılabilecek?

Kısacası, 13 17 yaş aralığındaki tüm çocuklar Almanya'daki bu yaz okulu programına katılım sağlayabiliyorlar. Spesifik olarak baktığımızda, yaz okulu programı olması nedeniyle herhangi bir Almanca ya da İngilizce dil bilgisi istenmese de, belirli bir düzeyde İngilizce dil yeterliliği istenecektir. Almanya yaz okulu programları hem İngilizce hem de Almanca eğitim verebiliyorlar.

200 yatak kapasiteli yaz okulu aynı zamanda bünyesinde öğrencilerin aktivite ve etkinliklerine olanak sağlayan tam donanımlı spor tesislerine de sahiptir. Yüzme havuzu, jimnastik salonu, mini golf sahası gibi pekçok varyasyona sahip seçenek mevcuttur. Humboldt Almanya yaz okulu programı dahilinde öğrenciler maximum 5 ile 10 kişilik modern sınıflarda haftada 30 ders dil eğitimi görürler. Sınıflar ve yurtlar kampüs içinde bulunur. Lindenberg merkezinde öğrenciler dilerlerse ek ders olarak hip hop, tenis, kayak veya snowboard derslerinden birini seçme şansına sahiptir. Öğrenciler Almanya yaz okulu programı boyunca okul tarafından düzenlenen eğitici ve kültürel gezilere katılarak sosyal ortamda Almancalarını pekiştirme imkanına sahip olurlar.

Bu Almanya Yaz Okulu ile Hangi Eğitimler Veriliyor?

Lindenberg Almanya yaz okulu çerçevesinde çocuklarınız one-to-one eğitimler de standart eğitimler de alabiliyorlar. Haftalık 25 saatten 40 saate kadar kişisel ve teke tek ders alabiliyorsunuz. Almanca ve İngilizce eğitimlerin ardından, çocuklarınız uluslar arası düzeyde geçerli sertifikalarla desteklenecek. Humboldt Almanya yaz okulu ile birlikte futboldan yüzmeye, saunadan piano etkinliklerine kadar farklı farklı kategorilerde eğlence gezileri ve etkinlikler düzenleniyor. 

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Humboldt Institut
  • Seviye
   : Haftalık 30 dersi kapsayan dil eğitimi yapılmaktadır.Program boyunca haftada 1 tam gün ve 1 yarım gün eğitici ve kültürel geziler yapılır. Sınıf mevcudu maximum 6 kişiden oluşur.
  • Konaklama
   : Residential School yurdunda konaklamalar gerçekleştiriliyor. (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca haftada 1 tam gün ve 1 yarım gün olmak üzre; Münih, Stuttgart, Constance, Augsburg, Ravensburg, Lindau, Mainau Adası, Friedrichshafen, Meersburg, Kempten ve Bregenz Avusturya’ya eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Ayrıca program dahilinde sanat ve el sanatları salonları, gym, barbekü, basketbol, bilardo, disko, patinaj, yüzme, minyatür golf, dağ bisikleti, yürüyüş, piyano, ping-pong, futbol ve voleybol gibi etkinlik ve aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı, eğitim materyalleri
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 08 Mayıs – 28 Ağustos tarihleri arasında 2 haftalık dönemler şeklinde, 1 Hafta: 880 Euro olarak listelendi.
 • Program Sonucu

  *Dil eğitimine ek aktiviteler ile keyifli bir yaz dönemi geçirirler.
  *Film, kitap, müzik gibi öğeleri anlama ve kullanma becerileri yükselir.
  *Farklı milletten öğrenciler ile bir arada kalarak  dil konusunda pratikler yaparlar.
  *Yurt dışı eğitim konusunda tecrübe ve bilgi sahibi olurlar.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar