York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Le Rosey Cenevre Klasik Yaz Programı

Le Rosey Cenevre Klasik Yaz Programı

Le Rosey Cenevre Klasik Yaz Programı

Cenevre Gölü yakınında Le Rosey bünyesinde düzenlenen ve Rolle Campus ‘de gerçekleştirilen İsviçre yaz okulu programı, Fransızca veya İngilizce dersleri ile öğrenci tercihine göre günlük akademik program, spor ve sanat, akşam ve hafta sonu aktiviteleri, geziler ve özel keşif gezilerini geniş bir yelpazede sunmaktadır. Bu seçkin program aynı zamanda saygı ve anlayış değerlerine dayanan bir toplumda bir arada yaşarken uluslararası bir ortamda yeni arkadaşlar edinmek için tasarlanmıştır. Le Rosey y...

Cenevre Gölü yakınında Le Rosey bünyesinde düzenlenen ve Rolle Campus ‘de gerçekleştirilen İsviçre yaz okulu programı, Fransızca veya İngilizce dersleri ile öğrenci tercihine göre günlük akademik program, spor ve sanat, akşam ve hafta sonu aktiviteleri, geziler ve özel keşif gezilerini geniş bir yelpazede sunmaktadır. Bu seçkin program aynı zamanda saygı ve anlayış değerlerine dayanan bir toplumda bir arada yaşarken uluslararası bir ortamda yeni arkadaşlar edinmek için tasarlanmıştır. Le Rosey yaz okullarında seviyelerine göre gruplandırılmış 12 kişilik sınıflarda öğrenim görülür. Alanında deneyimli eğitim liderleri eşliğinde yapılan eğitim çalışmaları ile dinleme, konuşma, okuma ve yazma şeklinde işlenen dil dersleri sırasında, dil becerileri edinme ve geliştirmenin yanı sıra, dil bilgisi ve kelime temelleri üzerinde de durulmaktadır. Haftada 6 saati kapsayan dil eğitimi dışında yapılan sportif aktiviteler ve sanat etkinlikleri öğrencilere sosyal ortamda dil kazanım düzeylerini etüt etme avantajının yanı sıra uluslararası çevrede keyifli deneyimler edinecekleri unutulmaz bir yaz tatili fırsatını da beraberinde sunmaktadır. Ayrıca İsviçre’yi keşfetmek için düzenlenen sayısız geziler çerçevesinde öğrencilere kaçırılmayacak kültürel gelişim olanakları da sunmaktadır.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Le Rosey
  • Seviye
   : Fransızca ve İngilizce eğitim olanağı mevcuttur. Haftada 6 saati kapsayan dersler ile dil eğitimi yapılmaktadır. Sınıf mevcudu maximum 12 kişiden oluşmaktadır.
  • Konaklama
   : Rolle Campus yurdunda tam pansiyon (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca haftasonu tam günlük geziler ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir. Program boyunca akşamları kriket, futbol, tenis, rugby, golf, basketbol, basebol, yoga ve zumba gibi etkinlik ve sportif aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 6 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında 4 haftalık dönem şeklinde 4 Hafta: 13.900 Chf
 • Program Sonucu

  *Öğrenciler sportif ve hareketli yaşam tarzını tecrübe ederler.
  *Farklı milliyetlerden arkadaşlıklar kurarak sosyal ilişkilerini geliştirirler.
  *Takım çalışmasının yararlarını ve bireysel sınırlarını aşmayı öğrenirler.
  *Hayvanlar ve bitkilerle ilgilenme şansı bulurlar
  *Doğayı tanıma ve onun bir parçası olma deneyimini yaşarlar.
  *Kültürel ve eğlenceli oyunlarla keyifli vakit geçirirler.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar