York Eğitim Danışmanlığı

College Du Leman Klasik Yaz Programı

College Du Leman Klasik Yaz Programı

College Du Leman Klasik Yaz Programı

Geneve’ye 10 km uzaklıkta düzenlenen ve kurumun  kendine ait olan yatılı okulunda gerçekleştirilen İsviçre yaz okulu programı, gençlere yaz aylarında İngilizce ve Fransızca dillerinde eğitim alabilecekleri atletik, dinamik, kültürel ve tam kapsamlı yaz okulu programı sunmaktadır. Du Leman Yaz Okulu Cenevre dağları ve gölün arasında kalmış muhteşem bir konuma sahiptir. Eğitim programında dil dersleri Pazartesi’den Cumartesi’ye günde yaklaşık dört buçuk saatlik eğitim çalışmaları halinde verilir. ...

Geneve’ye 10 km uzaklıkta düzenlenen ve kurumun  kendine ait olan yatılı okulunda gerçekleştirilen İsviçre yaz okulu programı, gençlere yaz aylarında İngilizce ve Fransızca dillerinde eğitim alabilecekleri atletik, dinamik, kültürel ve tam kapsamlı yaz okulu programı sunmaktadır. Du Leman Yaz Okulu Cenevre dağları ve gölün arasında kalmış muhteşem bir konuma sahiptir. Eğitim programında dil dersleri Pazartesi’den Cumartesi’ye günde yaklaşık dört buçuk saatlik eğitim çalışmaları halinde verilir. Az öğrenciden oluşan sınıflarda teorinin yanı sıra gerçek hayata yönelik olarak pratik dil becerilerine de ağırlık verilmektedir. Seçkin programları kapsamında dil eğitiminin yanı sıra düzenlenen gezilerde öğrenciler açısından kültürel zenginlik sağlaması amacı ile İsviçre’nin kültürel önem taşıyan Matterhorn ve Zermatt gibi lokasyonlarını tercih etmektedir. Ayrıca kültürel ve artistik aktiviteler ve etkinlikler de yer almaktadır. Böylelikle öğrenciler açısından bedensel olarak gelişim sağlamanın yanı sıra geleneksel yaz kampı ortamında keyifli vakit geçirmelerini de amaçlamaktadır. Eğitim ve eğlencenin bir arada sunulduğu College Du Leman özellikle yurt dışı eğitimi tecrübe etmek isteyen gençler için ideal bir başlangıç niteliği taşımaktadır.

 • Kurs/Program Hakkında
  • Kurs Ücreti
   Süre Haftalık Fiyat Açıklama
   1 - 2 Hafta CHF 690
  • Alınabilecek Maksimum Süre
   2 Hafta
  • Kurs Tarihleri
   01.07.2019
  • Haftalık Ders Saati
   20
  • Yaş Aralığı
   4 - 7
 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : College Du Leman
  • Seviye
   : İngilizce ve Fransızca dil eğitim olanağı mevcuttur. Dersler haftalık 20 saatlik çalışmalar ile gerçekleştirilir. Program boyunca akşamları kültürel etkinlik ve sportif aktiviteler yapılır.
  • Konaklama
   : College Du Leman yurdunda tam pansiyon (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca tam günlük Matterhorn ve Zermatt gibi yerlere kültürel geziler düzenlenmektedir. Program boyunca akşamları kriket, futbol, tenis, rugby, golf, basketbol, yüzme gibi çeşitli etkinlik ve sportif aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı, eğitim materyalleri
  • Dönem ve Fiyatlar
   :
   Donemler
   07 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında Minimum 2 Hafta
   Fiyatlar
   Yatılı program
   5700CHF/2 hafta
   10200CHF/4 hafta
   13500CHF/6 hafta
   Gündüzlü program
   2800CHF/2 hafta
   5100CHF/4 hafta
   7000CHF/6 hafta
   Gezi haftası
   3450CHF/1 hafta
 • Program Sonucu

  *Öğrenciler sportif ve hareketli yaşam tarzını tecrübe ederler.
  *Farklı milliyetlerden arkadaşlıklar kurarak sosyal ilişkilerini geliştirirler.
  *Takım çalışmasının yararlarını ve bireysel sınırlarını aşmayı öğrenirler.
  *Doğayı tanıma ve onun bir parçası olma deneyimini yaşarlar.
  *Öğrenciler daha fazla güven ile daha bağımsız olmayı öğrenirler.
  *Öğrenciler okuma, yazma, dinleme ile konuşma gibi İngilizce ve Fransızca dil becerilerini geliştirmiş olurlar.
  *Öğrenciler daha fazla kelime, daha iyi telaffuz ve gramer bilgisi edinmiş olurlar.