York Eğitim Danışmanlığı

Alpin Beau Soleil Klasik Yaz Programı

Alpin Beau Soleil Klasik Yaz Programı

Alpin Beau Soleil Klasik Yaz Programı

Cenevre Gölü yakınında İsviçre Alplerinde düzenlenen ve kurumun kendine ait olan yatılı okulunda gerçekleştirilen İsviçre yaz okulu programı, İsviçre Alplerinde 1300 m yükseklikte inanılmaz güzel bir doğa ile çevrili ortamda sunulmaktadır. Alpin Beau Soleil dahilinde öğrenciler İngilizce, Fransızca veya Çince dil eğitimi almaktadırlar. Okul kapasitesi 180 kişiliktir ve uluslararası öğrencilerin yer aldığı sınıflar maximum 10 öğrenciden oluşmaktadır. Her iki dilde eğitim 6 seviyeden oluşmaktadır....

Cenevre Gölü yakınında İsviçre Alplerinde düzenlenen ve kurumun kendine ait olan yatılı okulunda gerçekleştirilen İsviçre yaz okulu programı, İsviçre Alplerinde 1300 m yükseklikte inanılmaz güzel bir doğa ile çevrili ortamda sunulmaktadır. Alpin Beau Soleil dahilinde öğrenciler İngilizce, Fransızca veya Çince dil eğitimi almaktadırlar. Okul kapasitesi 180 kişiliktir ve uluslararası öğrencilerin yer aldığı sınıflar maximum 10 öğrenciden oluşmaktadır. Her iki dilde eğitim 6 seviyeden oluşmaktadır. Öğrenciler ilgi duydukları alanlarda ders almaya yönlendirilirler. Spor ve sanat aktivitelerinde; futbol, golf, tırmanış, tenis, sirk becerileri, tiyatro, müzik, heykel, resim, dans, rafting yer almaktadır. Ayrıca öğrenciler geleneksel atmosferde her hafta bir yarım günlük geziye katılırlar. Geziler Lucerne, Zermatt, Interlaken, Bern, Montreux gibi yerlere düzenlenir. Pazar günleri ise öğrencilerin keyifli vakit geçirmesi için çeşitli yarışmalar ve oyunlara ayrılmıştır. Dünyanın pek çok farklı ülkesinden gelen öğrenciler her yıl Beau Soleil yaz kampında kaynaşırlar. Program temelde eğlence, dostluk, saygı, takım çalışması ve pozitif tavıra önem verilir. Program süresince gezi, aktivite ve eğlence ile akademik derslerin tam bir denge içerisinde sunulmasına özen gösterilmektedir.

Alpin Beau Soleil'de öğrenciler

7-10 yaş (Juniors)

11-13 yaş (Teens)

14-17 yaş (Seniors)

olarak yaş gruplarına ayrılırlar.

 • Kurs/Program Hakkında
  • Kurs Ücreti
   Süre Haftalık Fiyat Açıklama
   1 - 2 Hafta CHF 2,648
   1 - 4 Hafta CHF 2,648
   2 - 3 Hafta CHF 2,650
  • Alınabilecek Maksimum Süre
   4 Hafta
  • Kurs Tarihleri
   07.07.2019
  • Haftalık Ders Saati
   20
  • Yaş Aralığı
   7 - 17
 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : College Alpin Beau Soleil
  • Seviye
   : İngilizce, Fransızca ve Çince dil eğitim olanağı mevcuttur. Program boyunca akşamları kültürel etkinlik ve sportif aktiviteler yapılır. Sınıf mevcudu maximum 10 kişiden oluşmaktadır.
  • Konaklama
   : Alpin Beau Soleil yurdunda tam pansiyon (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca haftasonu yarım günlük Lucerne, Zermatt, Interlaken, Bern, Montreux’ a eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Program boyunca akşamları kriket, futbol, tenis, rugby, golf, basketbol, basebol gibi etkinlik ve sportif aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı, eğitim materyalleri
  • Dönem ve Fiyatlar
   :
   Dönemler
   6 Temmuz - 20 Temmuz ( 2 Hafta )
   21 Temmuz - 4 Ağustos ( 2 Hafta )
   6 Temmuz - 27 Temmuz ( 3 Hafta )
   6 Temmuz - 6 Ağustos ( 4 Hafta )
   Fiyatlar
   2 Hafta - 5295 CHF
   3 Hafta - 7950 CHF
   4 Hafta - 10590 CHF
   Kayıt Ücreti: 1000 CHF
   Cep Harçlığı: 150 CHF
 • Program Sonucu

  *Öğrenciler sportif ve hareketli yaşam tarzını tecrübe ederler.
  *Farklı milliyetlerden arkadaşlıklar kurarak sosyal ilişkilerini geliştirirler.
  *Takım çalışmasının yararlarını ve bireysel sınırlarını aşmayı öğrenirler.
  *Hayvanlar ve bitkilerle ilgilenme şansı bulurlar
  *Doğayı tanıma ve onun bir parçası olma deneyimini yaşarlar.
  *Kültürel ve eğlenceli oyunlarla keyifli vakit geçirirler.