York Eğitim Danışmanlığı

Brillantmont Klasik Yaz Programı

Brillantmont Klasik Yaz Programı

Brillantmont Klasik Yaz Programı

Leman Gölü kıyısındaki hareketli ve etkileyici bir kent olan Lozan’da düzenlenen ve kurumun kendine ait olan yatılı okulunda gerçekleştirilen İsviçre yaz okulu programı, Fransızca ve İngilizce dil eğitiminin yer aldığı tam kapsamlı programlar sunmaktadır. 1882 yılında kurulan okul İsviçre’nin resmi olarak tanıdığı özel okullardan bir tanesidir. Brilliantmont öğrencilerin yakın ilgi görebildiği küçük bir eğitim merkezidir. Okulda 100 kadar öğrenci öğrenim görür ve 30 yıldan bu yana yaz okulu programı sunmaktadır. 10-17 yaş arası 30 farklı milliyetten öğrenci katılır. Fransızca veya İngilizce dil eğitimi alabildikleri programda haftasonları ve akşamları ise çeşitli spor aktiviteleri ve geziler düzenlenir. Dil dersleri dışında tüm açıklamalar hem Fransızca hem de İngilizce olarak öğrencilere iletilir. Okul kampüsü 7 tane ana binadan oluşur. Ayrıca ağaçlık bir park içerisinde yer alan kampüste çeşitli spor tesisleri de yer almaktadır. Öğrenciler maximum 12 kişilik sınıflarda dil eğitimi görmektedirler. Dil dersleri sabah 9:00 ile 12:15 arasında sunulur. Sınıfta öğretmenler özellikle konuşma ve akıcılık becerileri üzerinde durmaya özen gösterirler. İsviçre yaz okulu kapsamında çarşamba günü sunulan yarım günlük geziler daha çok kültürel açıdan önemli lokasyonları kapsar. Çikolata fabrikası, Gruyere peynir üretimi, Olimpiyat Müzesi gibi önemli mekanlar ziyaret edilir. Akşam aktiviteleri de son derece eğlencelidir özellikle Cuma akşamları barbekü ve takip eden disko gecesi en keyifli akşamlardan birisini oluşturur. Pazar günleri yapılan tam günlük geziler Arollo’da kaya tırmanışı, Vallorbe mağaraları, Aquaparc, Bern, Cenevre gibi aktivite ve lokasyonlar ile renklenir.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Brillantmont
  • Seviye
   : Haftalık 20 saat İngilizce ve Fransızca dil eğitim olanağı mevcuttur. Sınıf mevcudu maximum 12 kişiden oluşmaktadır.
  • Konaklama
   : Brillantmont yurdunda tam pansiyon (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca tam günlük Çikolata fabrikası, Gruyere peynir üretimi, Olimpiyat Müzesine eğitici ve kültürel geziler düzenlenmektedir. Program boyunca akşamları kriket, futbol, tenis, rugby, golf, basketbol, basebol gibi etkinlik ve sportif aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı, eğitim materyalleri
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 06 Temmuz – 17 Ağustos tarihleri arasında Haftalık : 2000 Chf (Minimum 2 Hafta)
 • Program Sonucu

  *Öğrenciler sportif ve hareketli yaşam tarzını tecrübe ederler.
  *Farklı milliyetlerden arkadaşlıklar kurarak sosyal ilişkilerini geliştirirler.
  *Takım çalışmasının yararlarını ve bireysel sınırlarını aşmayı öğrenirler.
  *Doğayı tanıma ve onun bir parçası olma deneyimini yaşarlar.
  *Kültürel ve eğlenceli oyunlarla keyifli vakit geçirirler.

 • Eğitim Merkezi