York Eğitim Danışmanlığı

Lyceum Alpinum Zuoz Plus Program

Lyceum Alpinum Zuoz Plus Program

Lyceum Alpinum Zuoz Plus Program

St. Moritz yakınında Alpinum Zuoz bünyesinde düzenlenen ve kurumun kendine ait olan yatılı okulu The Lyseum Campus ‘de gerçekleştirilen İsviçre yaz okulu programı, denizden 1750 m yükseklikte nefes kesen bir Alp manzarasına sahip kampüsünde kış olimpiyatlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Güvenli ve şirin bir kasaba olan Zuoz yakınına konumlanmış olan okul Avusturya ve İtalya sınırına yakın mesafede yer almaktadır. Lyceum yaz okulu bu programda 10-15 yaş aralığındaki öğrencilere dil eğitimi dışı...

St. Moritz yakınında Alpinum Zuoz bünyesinde düzenlenen ve kurumun kendine ait olan yatılı okulu The Lyseum Campus ‘de gerçekleştirilen İsviçre yaz okulu programı, denizden 1750 m yükseklikte nefes kesen bir Alp manzarasına sahip kampüsünde kış olimpiyatlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Güvenli ve şirin bir kasaba olan Zuoz yakınına konumlanmış olan okul Avusturya ve İtalya sınırına yakın mesafede yer almaktadır. Lyceum yaz okulu bu programda 10-15 yaş aralığındaki öğrencilere dil eğitimi dışında spor yada golf seçenekleri ile İsviçre Alpleri’nde açık hava deneyimini bir arada sunmaktadır. Geleneksel kampüsün tam donanımlı ve modern sınıflarında, Zürih Akademisinin deneyimli eğitim liderleri eşliğinde, maximum 10 kişilik gruplar halinde Almanca, İngilizce ve Fransızca dersleri dahilinde iletişimsel yetkinlik konusunda çalışmalar yapılmaktadır. Garantili bireysel ilgi ile odaklanılmış ders çalışmalarını önemseyen okul program boyunca öğrencileri motive ederek dili duyarak ve kullanarak öğrenmelerine destek olmaktadır. Bunun yanı sıra öğrenciler özel olarak hazırlanmış ‘Genç Golf Akademisi’nde’ yer alarak mükemmel eğitim tesisinde İsviçreli PGA uzmanları eşliğinde 10 kişilik takımlarda yer alarak, grup halinde ve grup içinde planlı ve uyumlu şekilde hareket etmek gibi konularda desteklenmiş ve çeşitli aktiviteler ile sosyalleşme ve keyifli vakit geçirme imkanı bulmuş olurlar. Ayrıca seçkin ve zengin program dahilinde haftasonu düzenlenen tam günlük geziler ile öğrenciler İsveç kültürünü tanıma ve dil kazanım düzeylerini pratik etme şansı da bulmaktadırlar.

 • Kurs/Program Hakkında
  • Kurs Ücreti
   CHF 490
  • Fiyata Dahil Hizmetler
   Kayıt ücreti, Transfer, Konaklama, Kurs Materyalleri
  • Kurs Tarihleri
  • Toplam Hafta
   2
  • Haftalık Ders Saati
   20
  • Yaş Aralığı
   6 - 15
 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Lyceum Alpinum Zuoz
  • Seviye
   : Haftada 12 saati kapsayan dersler ile dil eğitimi yapılmaktadır. Program boyunca akşamları kültürel etkinlik ve sportif aktiviteler yapılır. Sınıf mevcudu maximum 10 kişiden oluşmaktadır.
  • Konaklama
   : The Lyceum Campus yurdunda tam pansiyon (tek/çift kişilik)
  • Etkinlik ve Geziler
   : Program boyunca haftasonları tam günlük nehir raftingi, binicilik ve buzul gezileri gibi kültürel faaliyetler düzenlenmektedir. Program boyunca akşamları kriket, futbol, tenis, rugby, golf, basketbol, basebol ve dağ tırmanışı gibi etkinlik ve sportif aktiviteler yapılmaktadır.
  • Dahili Hizmetler
   : Havaalanı karşılama ve transferi, sigorta, tüm öğünler ve geziler için paket öğle yemeği, laundry hizmeti, wi-fi bağlantısı
  • Dönem ve Fiyatlar
   : 16 Temmuz – 12 Ağustos tarihleri arasında 2 haftalık dönemler şeklinde 2 Hafta: 9800 Chf
 • Program Sonucu

  *Öğrenciler sportif ve hareketli yaşam tarzını tecrübe ederler.
  *Farklı milliyetlerden arkadaşlıklar kurarak sosyal ilişkilerini geliştirirler.
  *Takım çalışmasının yararlarını ve bireysel sınırlarını aşmayı öğrenirler.
  *Hayvanlar ve bitkilerle ilgilenme şansı bulurlar
  *Doğayı tanıma ve onun bir parçası olma deneyimini yaşarlar.
  *Kültürel ve eğlenceli oyunlarla keyifli vakit geçirirler.

İlgili Programlar/Okullar