York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kingston University

Kingston University

Kingston University

Kingston University İngiltere’nin Kingston Upon Times bölgesinde bulunan yaklaşık 25.000 öğrenciye ev sahipliği yapan bir devlet araştırma üniversitesidir. Londra’nın güneybatısında bulunmaktadır. Üniversitenin kuruluş yılı 1899’dur. Ancak okul 1992 yılında üniversiteye dönüşmüştür. Okulun 1899’dan 1992 yılına kadarki ismi Kingston Teknik Enstitüsü idi. Bu anlamda köklü bir geçmişi ve tarihi bir altyapısı bulunmaktadır. Okul eski ve yeninin tüm değerlerini benimsemiştir ve öğrencilerini de bu de...

Kingston University İngiltere’nin Kingston Upon Times bölgesinde bulunan yaklaşık 25.000 öğrenciye ev sahipliği yapan bir devlet araştırma üniversitesidir. Londra’nın güneybatısında bulunmaktadır. Üniversitenin kuruluş yılı 1899’dur. Ancak okul 1992 yılında üniversiteye dönüşmüştür. Okulun 1899’dan 1992 yılına kadarki ismi Kingston Teknik Enstitüsü idi. Bu anlamda köklü bir geçmişi ve tarihi bir altyapısı bulunmaktadır. Okul eski ve yeninin tüm değerlerini benimsemiştir ve öğrencilerini de bu değerlerle mezun etmektedir. Lisans ve master eğitimleri vermektedir. Üniversitenin 2 adet kampüsü bulunmaktadır. Bunlardan biri Kingston’da diğeri ise Roehampton’da bulunmaktadır.

Kingston University bünyesinde 5 fakülte bulunduran büyük ve köklü bir okuldur. Bu fakülteler; İşletme ve Hukuk Fakültesi, Sağlık, Sosyal Bakım ve Eğitim Fakültesi, Bilim, Bilgisayar ve Mühendislik Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi ve Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesidir. Bu fakülteler bünyesinde bulunan mimarlık, sanat tarihi, 3d tasarım, sosyoloji, insan hakları, tarih, gazetecilik, İngiliz edebiyatı, medya ve iletişim, bilgi teknolojileri, insan kaynakları, organizasyon, ışın tedavisi, sosyal çalışmalar, hemşirelik gibi bölümleri mevcuttur. Ayrıca üniversitede binlerce yabancı öğrenci de bulunmaktadır. Üniversitenin birçok ülkede birçok farklı şehre giderek tanıtımlarını yaptığı özel ve uluslar arası bir ekibi bulunmaktadır. Üniversite aynı zamanda Erasmus gibi değişim programlarına da üyedir.

Kingston University 2006 ve 2007 senelerinde The Guardian tarafından en iyi genç üniversitesi ve en hızlı gelişen üniversite olarak seçilmiştir.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar