York Eğitim Danışmanlığı

King Edward's College

King Edward's College

King Edward's College

King Edward’s College İngiltere’nin güneyinde yatılı ve gündüz okulu olarak hizmet veren King Edward lisesi sayesinde öğrenciler kendilerini kaliteli bir eğitim çatısı altında bulmaktadır. 1500’lü yıllardan bu yana hizmet veren King Edward, başarılarla dolu akademik kadrosu ile çok kaliteli üniversitelere giriş yapılması için oldukça etkin bir yol izlemektedir. Akademik olarak öğrencilerin farklı eğitim seçenekleri ile kendilerini dönem içerisinde iyi hissetmelerini sağlayan King Edward, sosya...

King Edward’s College

İngiltere’nin güneyinde yatılı ve gündüz okulu olarak hizmet veren King Edward lisesi sayesinde öğrenciler kendilerini kaliteli bir eğitim çatısı altında bulmaktadır. 1500’lü yıllardan bu yana hizmet veren King Edward, başarılarla dolu akademik kadrosu ile çok kaliteli üniversitelere giriş yapılması için oldukça etkin bir yol izlemektedir.

Akademik olarak öğrencilerin farklı eğitim seçenekleri ile kendilerini dönem içerisinde iyi hissetmelerini sağlayan King Edward, sosyal etkinlikler neticesinde de öğrencilerin sürekli olarak aktif kalmasını sağlamaktadır. İki farklı yurt konaklaması ile öğrencilerin eğitim süresini kolaylaştıran okulun sanat ve spor aktivitelerinde de yer almaları sağlanmaktadır.

King Edward’ın en öne çıkan programları IB seçeneğidir. 2015 yılından bu yana A level programı da müfredatına ekleyen okul, öğrencilerin üniversite ve iş hayatına daha rahat alışmasını sağlamaktadır. İngilizcesi lise eğitimi seviyesinde olmayan öğrencilerin kabulünü sağlamak adına düzenlenen IB programı sayesinde öğrenciler kayıt yaptırdıkları andan itibaren iyi bir müfredatın içinde yer alma imkanı bulmaktadır. IB program sırasında akademik derslere de katılan öğrenciler, uzun süreli akademik bir başlangıcın önünü açmaktadır.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : King Edward's College
  • Seviye
   : Lise
  • Konaklama
   : Yurt ya da Bireysel
  • Dahili Hizmetler
   : Akademik geziler, spor ve sanat aktiviteleri, kulüp çalışmaları
  • Fiyat
   :

İlgili Programlar/Okullar