York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada Üniversite Eğitimi

Kanada Üniversite Eğitimi

Kanada Üniversite Eğitimi

Kanada'da üniversite eğitimi almak isteyenlerin ilk aklına gelen yer Kanada oluyor. Avantajlarının, dezavantajlarından fazla olduğu bu ülkede, üniversite okumak en doğru seçimlerden biri. Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyenler nelere dikkat etmeli? Kanada’da üniversite eğitimi arasında istediğiniz her bölüm için iyi bir yurdışı eğitim veren üniversite bulabilirsiniz. Mühendislik, robot geliştiriciliği, teknoloji, yazılım gibi bölümler üzerine en iyi eğitimi alabileceğiniz okullar bulunma...

Kanada'da üniversite eğitimi almak isteyenlerin ilk aklına gelen yer Kanada oluyor. Avantajlarının, dezavantajlarından fazla olduğu bu ülkede, üniversite okumak en doğru seçimlerden biri. Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyenler nelere dikkat etmeli?

Kanada’da üniversite eğitimi arasında istediğiniz her bölüm için iyi bir yurdışı eğitim veren üniversite bulabilirsiniz. Mühendislik, robot geliştiriciliği, teknoloji, yazılım gibi bölümler üzerine en iyi eğitimi alabileceğiniz okullar bulunmaktadır. Bunlara ek olarak sanat, sinema, moda ve tasarım üzerine eğitim Kanada üniversitelerinin kalitesi de oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

İlk bakmanız gereken detay;Kanada'da üniversite eğitimi almak istiyorsanız hangi bölümün, hangi okulda daha iyi olduğu detayıdır. 

Kanada'da üniversite eğitimi veren Toronto Üniversitesi, şimdiye kadar yurtdışı eğitim ile eğitim talebinde bulunan üniversitelerin başında geliyor.

Daha sonra Kanada’nın hangi bölgesinde Kanada üniversite eğitimi almak istediğinize karar verin. Hareketli mi, durgun mu; soğuk mu yoksa nispeten sıcak mı; sakin mi, kalabalık mı; her ne istiyorsanız, orada bulabilirsiniz. Bazı öğrenciler, daha az nüfusun barındığı kasabalarda Kanada üniversite eğitimi almayı tercih ediyorlar.

Kanada’da Üniversite Okumak İçin Gerekli Şartlar

Yutdışında bu üniversite programına dahil olmak için, Liseden mezun olmak ve diploma notunun en az 3.0 gibi bir not ortalaması  olması gerekli. Ancak bu durum okuldan okula değişmektedir. Çünkü Kanada akademik başarıya önem verdiği kadar, sosyalliğe de önem verir. Okumak istediğiniz alanla ilgili katıldığınız yarışmalar, atölyeler ya da sertifika programları, onların daha çok ilgisini çeker. Unutmayın; Kanada üniversite eğitimi için ikinci anahtar kelimeniz; spor ve sosyalleşme üzerine gelişmeli.

Kendinizi sosyalleştirin ve geliştirin. Liseden itibaren bunun için tohumlarınızı ekmeye başlamalısınız. Bunu bireysel olarak yapabilir ya da okulunuzdaki aktivitelere de dahil olabilirsiniz. Ancak mutlaka yapmalı ve bunu gösterebilmelisiniz.

İngilizce seviyenizin ortalama olması şart. Hazırlık okuma imkanınız var; 1 yılınızı bu şekilde geçirebilirsiniz. Ancak onun için de ortalama düzeyde olmalı. TOEFL veya IELTS sınavlarına girmelisiniz.

PATHWAY denilen sistem ile Kanada üniversite programlarına sınavsız geçiş yapılabiliyor. Bu yüzden ayrıca bir sınava girmenize gerek yok. Bununla iglili net bilgileri danışmanlarımızdan edinebilirsiniz.

Niyet mektubu büyük önem taşır. Kanada üniversite programları, sizlerden açıkça, samimi bir dille neler yaptığınızı ve yapmak istediğinizi dile getirin. Kanada, diğer ülkelere oranla, niyet mektubuna fazlasıyla değer verir. Kalmak istediğinizi, dönmek istediğinizi, neden oraya gittiğinizi açıkça yazmaktan çekinmeyin. Samimiyetsiz gelen mektuplar, başvurunun olumsuz değerlendirilmesine bile yol açabilir.

Üniversite konaklama fiyatları 

Okul ve bölüme göre fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir rakam vermek gerekirse, yıllık 9.000 ile 20.000 Kanada Doları arasında fiyatlar söz konusudur.

Burs alma olasılığı çok yüksek değil. Ancak diğer öğrencilerden sıyrılan bir akademik başarınız, dil bilginiz varsa ya da sporcuysanız burs alma ihtimaliniz olabilir.

Yaşam için harcayacağınız para, kişisel olarak değişecektir. Yine de genel hatlarıyla fiyatlar uygundur.

Konaklama için  özel ya da devlet yurtlarını tercih edebilir, paylaşımlı öğrenci evlerinde kalabilir veya aile yanında kalabilirsiniz. Aile yanında kalmak, ekonomik hareket etmek açısından daha çok tercih ediliyor.

Konaklama için seçeneğinize bağlı olarak, haftalık 100 – 400 Kanada Doları arası fiyatlar söz konusu olacaktır.

 

Kanada’da üniversite eğitimi almaya karar verdiyseniz ya da bu kararın aşamasındaysanız; bu süreçte profesyonel bir desteğe ihtiyacınız olacak demektir. Verilen kararların, uzun vadeli olarak hayatı etkiliyor olması, doğru karar vermenin önem derecesini arttırıyor.

York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak; karar verme sürecinden, eğitime başlama ve bitirme sürecine kadar her an yanınızdayız. Konuyla ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek ve eğitim sürecinizi başlatmak için ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar