Lütfen bekleyiniz...

Kanada Yurt Dışı Master

Kanada Yurt Dışı Master

Kanada, eğitim alanında en iyi ülkelerden bir tanesidir. Bu yüzden Kanada, yurt dışı master için son yıllarda en çok tercih edilen ülke haline geldi.

Master için neden Kanada’yı seçmeliyiz?

Kanada pek çok alandaki master programlarında, diğer ülkelere göre daha başarılı. Üstelik daha uygun fiyatlara eğitim almanız mümkün. Tüm bunlar Kanada’yı daha avantajlı kılıyor. Çalışma ve yaşama izni alma konusunda kolaylıklar sağlaması da Kanada’nın tercih edilme sebeplerinden biri.

Kanada’da master eğitim sistemi nasıldır?

Master ve doktora programları çoğunlukla devlet okullarında bulunmaktadır. Her üniversitenin farklı başvuru koşulları bulunmaktadır. Master programı genellikle 2 yıl tam zamanlı olarak sunulmaktadır. Doktora programlarının süresi ise,  4 ile 7 yıl arasında değişmektedir.

Kanada’da master eğitimi almanın bütçesi nedir?

Okul ve bölüme göre fiyatlar değişkenlik göstermekle beraber; asgari olarak, yıllık 8000 Kanada Dolarından başlayan fiyatlar söz konusudur. Bu eğitim için verebileceğiniz en üst rakam ise, ortalama olarak 40.000 Kanada Dolarıdır.

Master eğitimi için burs alma imkanı var mıdır?

Mezun olduğunuz üniversitede katıldığınız programlar, seçtiğiniz master bölümü ile ilgili yaptığınız çalışmalar ve akademik başarınız burs alma imkanını arttırmaktadır.

Master yaparken çalışma imkanım var mı?

Master yaptığınız süre içerisinde bölümünüzle ilgili olarak ya da farklı bir alanda çalışma hakkına sahipsiniz. İhtiyaç dahilinde, bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Master bittikten sonra Kanada’da yaşayabilir miyim?

Program sonucunda elde ettiğiniz başarı ve gerekli prosedürlerin tamamlanması durumunda vatandaşlığa hak kazanma şansınız da bulunmaktadır.

Kanada’da master veya doktora programı hakkında daha detaylı bilgi almak için York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ofisimizle iletişim kurabilirsiniz.