York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada Yurt Dışı Master

Kanada Yurt Dışı Master

Kanada Yurt Dışı Master

Kanada, master eğitimi alabileceğiniz seçkin ülkelerden bir tanesi.  Dolayısıyla Kanada’da master yapmak, katılımcıların üniversiteyi tamamlar tamamlamaz akıllarına getirdikleri ilk alternatif oluyor.  Kanada’da yurtdışı eğitim, pek çok alandaki master programları da dahil diğer ülkelere göre daha başarılı bir tablo izliyor. Bununla birlikte, Kanada’da master fiyatları da CAD cinsiyle uygulanmasıyla birlikte, Kanada’da daha uygun fiyatlara eğitim almanız mümkün. Bu Kanada’nın fiyat detayları bil...

Kanada, master eğitimi alabileceğiniz seçkin ülkelerden bir tanesi.  Dolayısıyla Kanada’da master yapmak, katılımcıların üniversiteyi tamamlar tamamlamaz akıllarına getirdikleri ilk alternatif oluyor.  Kanada’da yurtdışı eğitim, pek çok alandaki master programları da dahil diğer ülkelere göre daha başarılı bir tablo izliyor. Bununla birlikte, Kanada’da master fiyatları da CAD cinsiyle uygulanmasıyla birlikte, Kanada’da daha uygun fiyatlara eğitim almanız mümkün. Bu Kanada’nın fiyat detayları bile Kanada’yı daha avantajlı kılmaya yeter de artar bile. Bununla birlikte, Kanada’da master sırasında çalışma ve yaşama izni alma konusunda kolaylıklar sağlaması da Kanada’da yüksek ile yurtdışı eğitim almanın tercih edilme sebeplerinden biri.

Kanada’da Master Programları Tezli Midir?

Master ve doktora programları çoğunlukla devlet okullarında da bulunuyor. Her üniversitenin farklı başvuru koşulları var olsa da muhakkak her üniversite akademik sınav başarısını zorunlu tutuyor. Master programı genellikle 2 yıl tam zamanlı olarak sunulmaktadır. Doktora programlarının süresi ise,  4 ile 7 yıl arasında değişebiliyor. Dolayısıyla, 2 yıl Kanada’da master seçimi yapabilecekseniz tez yazmanız da mümkün olacak.

Kanada’da Master Fiyatları Ne Kadar?

Okul ve bölüme göre fiyatlar değişkenlik göstermekle beraber; asgari olarak, yıllık 8000 Kanada Dolarından başlayan fiyatlar söz konusu. Bu eğitim için verebileceğiniz en tavan rakam ise, ortalama olarak 40.000 Kanada doları olarak listelendi. Elbette, Kanada’da master fiyatları incelenirken kafanızda muhtemelen ‘Kanada’da burs imkanları’ ile ilgili lambalar yanmıştır ve bu konuyla ilgili araştırmaya girişeceksiniz. Kanada’da master sırasında başarınızla ilgili olarak muhakkak burs alma imkanınız var, keza daha ilk yıl burs kazanabilme şansı çok zor.

 

Çalışma Fırsatları Neler? Master Yaparken Çalışabilir Miyim?

Muhakkak, yurtdışında eğitim konusu açılmışken kesinlikle ortaya çıkan demirbaş sorulardan bir tanesi; Kanada’da master yaparken çalışabilecek miyim? Ya da master yaparken staj yapabilecek miyim gibi sorular yöneltiliyor. Eğer vize yükümlülüklerinizi ve ders notu yükümlülüklerinizi gerçekleştirebilirseniz, staj ve çalışma imkanları da önünüzde olacaktır.

Master yaptığınız süre içerisinde bölümünüzle ilgili olarak ya da farklı bir alanda çalışma hakkına sahipsiniz. İhtiyaç dahilinde, bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Program sonucunda elde ettiğiniz başarı ve gerekli prosedürlerin tamamlanması durumunda vatandaşlığa hak kazanma şansınız da bulunmaktadır. Kanada’da master veya doktora programı hakkında daha detaylı bilgi almak için York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ofisimizle iletişim kurabilirsiniz.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar