Lütfen bekleyiniz...

Kanada Yurt Dışı Lise Eğitimi

Kanada’da Lise Eğitimi

Günümüzde pek çok aile, çocuğunun yurt dışında iyi bir eğitim alacağına inanmaktadır. Bu inancın doğruluğunu kanıtlayan ülkelerin başında ise Kanada geliyor. Kanada’da lise eğitimi görmenin oldukça fazla avantajı bulunmaktadır.

Geleceğe yönelik düşünüldüğünde, hayatınızın iyi bir konumda olmasının temeli lise eğitiminden geliyor. Ebeveynlerin çocuklarını farklı bir ülkeye gönderme fikri oluştuktan sonra Kanada en iyi tercihtir.

Kanada’da lise eğitim sistemi nasıldır?

Kanada’da devlet okulları oldukça iyi eğitim vermektedirler. Oturmuş bir eğitim sistemi vardır ve oldukça başarılı öğrenciler yetiştirmektedirler. Özel okulları tercih etmek yerine, devlet okullarını düşünebilirsiniz.

Kanada’da lise eğitimi almak için neler gerekli?

Kanada’da lise eğitimi almak için diğer ülkelerde olduğu gibi SAT sınavına girmenize gerek yoktur. En son mezun olduğunuz okul puanınız ve ilginiz olan alanla ilgili yaptığınız çalışmaların olması, Kanada’da lise eğitimi almanız için yeterli olacaktır. Bu yüzden, ebeveynlerin çocuklarını doğru şekilde yönlendirmeleri önemlidir. Spor, sanat ya da bilim alanlarında hobiler edinip, çalışmalar yapmaları için çocuklarını teşvik etmelidirler.

Kanada’da okul seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

Kanada’nın her eyaleti farklı bir kültüre sahiptir. Çocuğunuzun tercihlerine, seçeceği bölüme ve almak istediği kültüre göre okulları araştırmanızda fayda vardır. İleride yapmak istediği mesleğin temellerini almak için ihtiyacı olan eğitimi bulabileceği bir okul tercih edilmelidir. Hangi okulun, hangi alanda daha başarılı olduğuna dikkat edilerek seçim yapılmalıdır.

Kanada’da eğitim ücretleri nasıldır?

Kanada’da lise eğitimi almak için okula vereceğiniz para yıllık 10.000 Kanada Doları ile 30.000 Kanada Doları arasında değişmektedir. Konaklama için okul yurtlarını ya da aile yanında kalma opsiyonunu tercih edebilirsiniz. Aile yanında kalmak daha ekonomik olacaktır. Yaşam standartlarınızı kendinize göre ayarlayabilirsiniz ama Kanada, diğer ülkelere göre genel olarak daha ekonomiktir.

Kanada’da lise eğitimi için burs alma imkanı var mı?

Spor, sanat ya da bilim alanlarında gerçekleştirdiğiniz çalışmaların başarısı sonucunda ya da akademik başarı puanınızla burs alma imkanınız bulunmaktadır. Kanada’nın genç nüfusu az olduğundan dolayı eğitim için gelecek başarılı öğrencilere burs verme konusunda nispeten rahat davranmaktadır.

Kanada’da lise eğitimi almanın avantajları nelerdir?

Üniversite eğitimi için iyi bir alt yapı sağlamaktadır. Liseden itibaren orada yaşamaya başlamak, Kanada vatandaşı olmayı kolaylaştırmakta hatta kesinleştirmektedir. Üniversiteden sonra iş bulma konusunda yüksek avantaj sağlamaktadır. Dünyanın pek çok ülkesinde bunun olumlu etkisini görebilirsiniz. Bunların yanı sıra; refah seviyesi yüksek, barışçıl ve gelişmiş bir ülkede yaşamayı deneyimlemiş olacaksınız.

Kanada’da lise eğitimi almak için öğrenci ve ebeveynlerinin iyi araştırma yapmaları ve güvenilir danışman firmalardan destek almaları gerekmektedir. Doğru şekilde sürdürülen sürecin sonucu herkesi mutlu edecektir. Kanada eğitim programları hakkında daha detaylı bilgi ve danışmanlık desteği almak için York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Appleby College Yurt Dışı Lise Eğitimi
38600 C$ / 52 (Başlayan fiyatlarla)
Ashbury College Lise Eğitimi
24900 C$ / 52 (Başlayan fiyatlarla)
Central Montessori School
16700 C$ / 52 (Başlayan fiyatlarla)
Bodwell High School Lise Eğitimi
18000 C$ / 52 (Başlayan fiyatlarla)
Trinity College Lise Eğitimi
23950 C$ / 52 (Başlayan fiyatlarla)