York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada Yurt Dışı Lise Eğitimi

Kanada Yurt Dışı Lise Eğitimi

Kanada Yurt Dışı Lise Eğitimi

Kanada'da lise eğitimi almak, özellikle yurtdışı eğitim programlarının son yıllarının en popüler içeriklerinden bir tanesi haline geldi. Yurtdışı eğitim tercihleri arasında, Kanada özellikle yarattığı eğitim imkanları ve Kanada’da lise eğitimi alan kişilere yönelik gerçekleştirdiği faaliyetlerle gün geçtikçe daha fazla tercih meselesi haline geliyor. Kanada, dil okullarıyla, üniversiteleriyle kendi başına bir ekosistem haline geldi ve son olarak Kanada’da lise programları da bu ekosistemin değiş...

Kanada'da lise eğitimi almak, özellikle yurtdışı eğitim programlarının son yıllarının en popüler içeriklerinden bir tanesi haline geldi. Yurtdışı eğitim tercihleri arasında, Kanada özellikle yarattığı eğitim imkanları ve Kanada’da lise eğitimi alan kişilere yönelik gerçekleştirdiği faaliyetlerle gün geçtikçe daha fazla tercih meselesi haline geliyor. Kanada, dil okullarıyla, üniversiteleriyle kendi başına bir ekosistem haline geldi ve son olarak Kanada’da lise programları da bu ekosistemin değişmez bir parçası oldu.  Çocuklarınızın gelececğine yönelik düşünüldüğünde, hayatınızın iyi bir konumda olmasının temeli lise eğitiminden geliyor. Ebeveynlerin çocuklarını farklı bir ülkeye gönderme fikri oluştuktan sonra Kanada en iyi tercihtir.

Kanada’da Lise Okumak İçin Gerekli Şartlar

Kanada’da lise eğitimi ile yeni bir hayatın başlangıcı, özellikle lise son sınıf okuyanlar açısından olabilir. Zira, Kanada’da yurtdışı eğitim ile üniversite eğitimi almak isteyen ya da almış kişiler öncelikle Kanada’da lise okuyarak mezun olmayı ve ellerindeki diplomayla birlikte Kanada’da üniversite ile devam etirebiliyorlar.

Kanada’da lise eğitimi almak için diğer ülkelerde olduğu gibi SAT sınavına girmenize gerek olmayabiliyor. En son mezun olduğunuz okul puanınız ve ilginiz olan alanla ilgili yaptığınız çalışmaların olması, Kanada’da lise eğitimi almanız için yeterli olacaktır. Bu yüzden, ebeveynlerin çocuklarını doğru şekilde yönlendirmeleri önemlidir. Spor, sanat ya da bilim alanlarında hobiler edinip, çalışmalar yapmaları için çocuklarını teşvik etmeliler.

Kanada’nın her eyaleti farklı bir kültüre sahip. Çocuğunuzun tercihlerine, seçeceği bölüme ve almak istediği kültüre göre okulları araştırmanızda fayda vardır. İleride yapmak istediği mesleğin temellerini almak için ihtiyacı olan eğitimi bulabileceği bir okul tercih edilebilir. Hangi okulun, hangi alanda daha başarılı olduğuna dikkat edilerek seçim yapılması gerekli.

Kanada’da Eğitim Fiyatları

Kanada’da lise eğitimi almak için okula vereceğiniz para yıllık 10.000 Kanada Doları ile 30.000 Kanada Doları arasında değişmektedir. Konaklama için okul yurtlarını ya da aile yanında kalma opsiyonunu tercih edebilirsiniz. Aile yanında kalmak daha ekonomik olacaktır. Yaşam standartlarınızı kendinize göre ayarlayabilirsiniz ama Kanada, diğer ülkelere göre genel olarak daha ekonomiktir.

Yurtdışında (Kanada) Burs Almanın Yolları

Spor, sanat ya da bilim alanlarında gerçekleştirdiğiniz çalışmaların başarısı sonucunda ya da akademik başarı puanınızla burs alma imkanınız bulunmaktadır. Kanada’nın genç nüfusu az olduğundan dolayı eğitim için gelecek başarılı öğrencilere burs verme konusunda nispeten rahat davranmaktadır.

Üniversite eğitimi için iyi bir alt yapı sağlamaktadır. Liseden itibaren orada yaşamaya başlamak, Kanada vatandaşı olmayı kolaylaştırmakta hatta kesinleştirmektedir. Üniversiteden sonra iş bulma konusunda yüksek avantaj sağlamaktadır. Dünyanın pek çok ülkesinde bunun olumlu etkisini görebilirsiniz. Bunların yanı sıra; refah seviyesi yüksek, barışçıl ve gelişmiş bir ülkede yaşamayı deneyimlemiş olacaksınız.

 

Kanada’da lise eğitimi almak için öğrenci ve ebeveynlerinin iyi araştırma yapmaları ve güvenilir danışman firmalardan destek almaları gerekmektedir. Doğru şekilde sürdürülen sürecin sonucu herkesi mutlu edecektir. Kanada eğitim programları hakkında daha detaylı bilgi ve danışmanlık desteği almak için York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar