York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Kanada Toronto Üniversitesi Master

Kanada Toronto Üniversitesi Master

Kanada Toronto Üniversitesi Master

Kanada’da master programlarının en popüler üniversitelerinden Kanada Toronto Üniversitesi, yurtdışı eğitim için master programlarını tercih eden kişilere tekrar kapılarını açıyor. Toronto Üniversitesi master programı, fiyatları ve tercih edilen bölümleriyle iyi bir denge yakalamış durumda. Üniversite, bu yılki Kanada master fiyatları litesini tekrar düzenledi ve görüldüğü kadarıyla en yüksek fiyatlı bölüm olan yöneticilik bölümleri 16 bin CAD olarak listelenmiş.  Kanada’da master dendiğinde en b...

Kanada’da master programlarının en popüler üniversitelerinden Kanada Toronto Üniversitesi, yurtdışı eğitim için master programlarını tercih eden kişilere tekrar kapılarını açıyor. Toronto Üniversitesi master programı, fiyatları ve tercih edilen bölümleriyle iyi bir denge yakalamış durumda. Üniversite, bu yılki Kanada master fiyatları litesini tekrar düzenledi ve görüldüğü kadarıyla en yüksek fiyatlı bölüm olan yöneticilik bölümleri 16 bin CAD olarak listelenmiş.  Kanada’da master dendiğinde en bilinen üniversitelerden biri olan Toronto Üniversitesi, aynı zamanda NASA ile gerçekleştirdiği işbirlikleriyle de ön planda.

Kanada Toronto Üniversitesi Master Programı Fiyatları Ne Kadar?

Öncelikli olarak, Kanada’da master eğitimi alacak olan kişiler ağırlıklı olarak bilgisayar mühendisliği bölümlerinden oluyor. Kanada Toronto üniversitesi master programı ile bilgisayar mühendisliği bölümü yüksek lisansı, yıllık 45 bin CAD’tan oluşuyor. Zira, bu fiyat 2017 2018 için belirlenmiş fiyatlar.  Diğer Kanada master bölümlerinin ücretleri, Toronto üniversitesi nezninde 45,690 CAD olarak belirlenmiş.

Toronto Üniversitesi Kanada Master Programı ile Günlük Yaşam Nasıl İşler?

Kanada master programları ile CAD bazında para birimi kullanıyor ve diğer ülkelerin para birimlerine nazaran daha uygun bir fiyat listesi çıkarabiliyor. Kanada’da Toronto üniversitesi master programı içerisinde ya da günlük yaşantınızda yeme-içme ve yaşam masrafları diğer ülkelere oranda biraz daha makul. Yani, kur olarak değil birim olarak hesaplandığında bir yemek menüsünü 10 dolarlık bir fiyat karşılığında alabilirsiniz. Kanada halkının eğitime önem veren, sıcakkanlı ve yardım sever olması ülkeye okumaya giden uluslararası öğrenciler için büyük bir şans olduğu daha önceki örneklerde de gördük. Kanada’da master programları ile birlikte katılacağınız etkinliklerle görülecek pek çok doğal güzelliğe sahip olması, temiz havası ve yaşanabilir kentleri öğrencilerin üniversite hayatlarını kaliteli bir şekilde geçirip, kendilerini geliştirmelerine olanak sağlar.

Üstelik, günlük yaşantınızda Cumartesi ve Pazar günleriniz ağırlıklı olarak etkinliklerle geçer ve bir diğer taraftan isteğiniz doğrultusunda üniversitenin spor takımlarına da giriş yapabilirsiniz.

Toronto Üniversitesi’nde Hangi Bölümler Var?

Ağırlıklı olarak mühendislik fakültelerinden katılımcılar, Kanada’da Toronto üniversitesi ile master programlarını tercih ediyorlar.  Business Management, gazetecilik, medya gibi bölümler de ilgili fakülteler altında master programları düzenliyorlar.

 

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Toronto Üniversitesi
  • Seviye
   : Advanced seviyesinde İngilizce ekosistemi bulunuyor. Elbette katılım için de öğrencilerden üst seviye İngilizce seviyesi de bekleniyor.
  • Konaklama
   : Toronto Üniversitesi'ne bağlı yurtlarda konaklama imkanlarıyla birlikte aile yanı konaklama seçeneğiniz de mevcut halde.
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   : Yıllık CAD cinsiyle, 45 bin dolar olarak ücretlendiriliyor.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar