York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İsviçre Lise

İsviçre Lise

İsviçre'de lise eğitimi, geniş program yelpazesi nedeniyle, son yıllarda en fazla tercih edilen eğitim programlarından bir tanesi. İsviçre'de lise eğitimi almak, özellikle yurtdışı uluslararası diplomaya sahip olmak isteyenler için, Dünya çapında tartışmasız en kaliteli kabul edilen ülke.  İsviçre’de Lise Eğitimi Nasıldır ? İsviçre’de lise eğitimi zorunlu olup, 4 yıldır. İsviçre’de Almanca, Fransızca ve İtalyanca, İngilizce dilleri resmi olarak konuşulur. Çok dilli eğitim, Uluslararası öğrenci...

İsviçre'de lise eğitimi, geniş program yelpazesi nedeniyle, son yıllarda en fazla tercih edilen eğitim programlarından bir tanesi. İsviçre'de lise eğitimi almak, özellikle yurtdışı uluslararası diplomaya sahip olmak isteyenler için, Dünya çapında tartışmasız en kaliteli kabul edilen ülke. 

İsviçre’de Lise Eğitimi Nasıldır ?


İsviçre’de lise eğitimi zorunlu olup, 4 yıldır. İsviçre’de Almanca, Fransızca ve İtalyanca, İngilizce dilleri resmi olarak konuşulur. Çok dilli eğitim, Uluslararası öğrencilerin buradaki liselere başvuru oranını oldukça arttırmaktadır. Böylece öğrenciler birçok farklı kültür ile tanışıp, okula göre istedikleri dilde eğitim alabilirler. Buna ek olarak, İsviçre’deki liseler, uluslar arası öğrencilere kapılarını sonuna kadar açar. Dünyanın tüm üniversiteleri tarafından kabul gören IB ( International Baccalaureate ), AP ( Advance Placement ), A- Level, Swiss Federal Maturity, French Baccalaureate, German Abitur gibi programları en üst seviyede verir.

İsviçre Hangi Dillerde Eğitim Veriyor?


Ülkede dört farklı resmi dil konuşulur ve bu diller Fransız, İtalyan, Alman kantonuna göre değişir genel dil İngilizce olarak kabul edilir. Yabancı öğrencilere büyük önem veren İsviçre lise eğitim sistemi, herhangi bir milleti %10 oranından fazla, bir okula kabul etmez. Bir okulda Çin, Arap yada İtalyan öğrenci yoğunluğuna bu yüzden rastlayamazsınız. İsviçre'de lise okumak isteyen öğrenciler ve kaliteli bir eğitim görürken, Dünya'nın önde gelen ailelerinin de tercih ettiği okullarda networkünü daha lise sıralarında geliştirir.

İsviçre lise eğitimi, çevre ülkelerden katılım sağlayan öğrencilerle de zenginlik katar; Almanya, Fransa, İtalya ve Avusturya gibi. Okullarda 180'den fazla milleti barış içinde Dünya vatandaşı olarak eğitir.

İsviçre Liselerinde Konaklama ve Günlük Yaşam Detayları:


İsviçre liseleri, konaklamalarını büyük kampüslerde yapmaktadır. Çok çeşitli spor ve mutfak seçeneklerine sahiptir. Herşey dahil ve spor aktiviteleri okul bünyesi içinde yapılmaktadır. Çoğunlukla kayak zorunlu ders olarak verilir. Konaklamalrı okul yurtlarında çift yada tek kişilik seçenekler olsa da 4 kişilik odalar da bir arada olmak isteyen öğrenciler için mükemmel. Kız ve Erkek yurtları ayrı olarak tasarlanan okullarda güvenlik üst seviyededir.

İsviçre eğitim sistemi neden farklı?


İsviçre Liselerinin  tercih edilmesinin en büyük sebepleri arasında kültürel çeşitlilik  ve öğrencilerin akademik anlamda mükemmele ulaşma hedefi yatmaktadır. İsviçre’deki liseler, öğrencilerini başarıya ulaştırma adına kişisel gelişimi savunur ve her birini entelektüel açıdan donatmayı amaçlar. Böylece öğrenciler henüz lise çağında kendilerini dünya vatandaşı kabul ederek, akademik hayatın içine girerler.  

Bunun yanında okul bünyesindeki voleybol, basketbol, futbol, yüzme gibi spor komplekslerinin bulunması, öğrencilerin ders dışındaki sürelerini sosyal bir şekilde geçirmelerine olanak sağlamaktadır. İsviçre Liseleri, öğrencilerin sanatsal, hukuksal ve görgü kuralları çerçevesi içinde, dünyanın önde gelen ailelerin ilk tercihi olmayı ve nationality mix kurallarını uyguladıkları için hiç bir milletin hiç bir millete çoğunluk bulundurmadığı uluslararası okullardır.

İsviçre Liseleri Eğitim Ücreti Nedir?


İsviçre Liselerinde 1 akademik eğitim yıl, konaklama ve öğünler dahil ortalama 60,000 CHF ile 120,000 CHF ( İsviçre Frankı ) arasında değişmektedir. 

İsviçre’de Lise Eğitimi Almak için Gerekli Şartlar Neler?


İlk olarak, okulların İngilizce ve matematik sınavlarını geçmeniz gerekmektedir. Son okuduğunuz okuldan aldığınız akademik mektuplar ve niyet mektupları oldukça önemlidir.

York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı olarak, İsviçre’de lise eğitimi almak isteyen herkese, bu süreçte destek vermekteyiz. Hangi okulu seçmesi gerektiği, bunun için yapması gerekenleri, başvuru belgelerini, kabul edildikten sonraki süreçte yapılması gerekenleri takip ederek, öğrencilerimize destek vermekteyiz.

 

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar