York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Leysin American School Yaz Okulu

Leysin American School Yaz Okulu

Leysin American School Yaz Okulu

İsviçre Leysin’de yer alan İsviçre yatılı okullarından biri olan Leysin İsviçre yaz okulu yaz dönemlerinde dünyanın her yerinden öğrencileri ağırlamaktadır. 8 ile 18 yaş arasındaki öğrencilere eğitim hizmeti veren ve bu konuda 50 yılı aşkın tecrübeye sahip olan bir kurumdur. Leysin, Alplerde bulunur ve İsviçre’de ağırlıklı olarak Fransızca konuşulan bir bölgede yer alır. Genelde açık ve güneşli bir iklime sahiptir. Rhone Vadisi ile Cenevre Gölü’nün yaklaşık 1400 metre yukarı kısmında gen...

İsviçre Leysin’de yer alan İsviçre yatılı okullarından biri olan Leysin İsviçre yaz okulu yaz dönemlerinde dünyanın her yerinden öğrencileri ağırlamaktadır. 8 ile 18 yaş arasındaki öğrencilere eğitim hizmeti veren ve bu konuda 50 yılı aşkın tecrübeye sahip olan bir kurumdur. Leysin, Alplerde bulunur ve İsviçre’de ağırlıklı olarak Fransızca konuşulan bir bölgede yer alır. Genelde açık ve güneşli bir iklime sahiptir. Rhone Vadisi ile Cenevre Gölü’nün yaklaşık 1400 metre yukarı kısmında geniş bir platoya konumlandırılmıştır. Festival tarzı eğlenceler dışında sportif aktivitelere de ev sahipliği yapan bir yerdir. OTT ailesi tarafından üç nesildir yönetilen okulda, OTT ailesinin denetimi altında öğrencilerini karşılama geleneği uygulanmaktadır. Eğitimciler ve personel dünyanın her bir yerinden gelen çocuklar ve gençler ile rahatça çalışma konusunda deneyime sahiptirler. Öğrenciler için yeni bir dil öğrenmek, ilgi duyulan alanlarda yapılan etkinlik ve aktiviteler ile keyifli vakit geçirmek, yapılan eğitici ve kültürel geziler ile yeni yerler görüp keşfetmeye olanak tanımaktadır. Eğitim süresince çok sayıda milletten öğrenci ile kaynaşılır ve bu şekilde farklı kültürler ve yaşam tarzları da anlaşılır hale gelir. Seçkin ve verimli programlar dahilinde öğrenciler, İngilizce ya da Fransızca dil dersleri alabilir. Ayrıca sanat, tiyatro ya da İngiliz edebiyatı gibi farklı tarzları da tercih edebilirler. Okul içerisinde önemli turizm merkezleri olan Florence, Venice ve Paris’e geziler düzenlemektedir ve yaz okulu programına katılan öğrencilere heyecan verici aktiviteler sunmaktadır. Özellikle yurt dışı eğitim düşünen gençler adına basamak ve deneyim sağlamaktadır.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar