York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İsviçre'de Lise Eğitimi

İsviçre'de Lise Eğitimi

İsviçre'de Lise Eğitimi

İsviçre'de lise eğitimi, geniş dil yeplazesi nedeniyle son yıllarda en fazla tercih edilen eğitim programlarından bir tanesi. 16-17 yaş aralığının ağırlıklı olarak tercih ettiği İsviçre'de lise eğitimi, özellikle yurtdışından diploma sahibi olmak isteyenler için aranan kumaş. Aşağıda başlıklarla kafanızdaki sorulara yanıt bulabilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.   İsviçre’de Lise Eğitimi Nasıl ? İsviçre’de lise eğitimi zorunlu olup,  İsviçre’nin federal bir devlet olmasından dol...

İsviçre'de lise eğitimi, geniş dil yeplazesi nedeniyle son yıllarda en fazla tercih edilen eğitim programlarından bir tanesi. 16-17 yaş aralığının ağırlıklı olarak tercih ettiği İsviçre'de lise eğitimi, özellikle yurtdışından diploma sahibi olmak isteyenler için aranan kumaş. Aşağıda başlıklarla kafanızdaki sorulara yanıt bulabilir, daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

 

İsviçre’de Lise Eğitimi Nasıl ?

İsviçre’de lise eğitimi zorunlu olup,  İsviçre’nin federal bir devlet olmasından dolayı bu süre kantonlara göre 2 ila 4 yıl arasında değişmektedir.  19 kanton ve 6 yarı kantonun bağlı olduğu ve 4 farklı resmi dilin konuşulduğu konfederasyon sisteminde öğrenciler, öncelikle hangi kantonda ve hangi dilde eğitim almak istediklerini belirlemelilerdir. İsviçre’de Almanca, Fransızca ve İtalyanca, Romanşça dillerinin konuşuluyor olması, uluslararası öğrencilerin buradaki liselere başvuru oranını oldukça arttırmaktadır. Böylece öğrenciler birçok farklı kültür ile tanışıp, istedikleri dilde eğitim alabilmektelerdir.  Buna ek olarak, İsviçre’deki liseler uluslar arası öğrencilere kapılarını sonuna kadar açarak dünyanın tüm üniversiteleri tarafından kabul gören IB ( International Baccalaureate ), AP ( Advance Placement ), A- Levels, Swiss Federal Maturity, French Baccalaureate, German Abitur gibi programları bünyesinde taşıyor. Ağırlıklı olarak tercih edilen İsviçre'de lise eğitimi programı, lise son dahilinde olup İsviçre'de lise eğitimi ile diploma sahibinin olunması. Böylece çocukların İsviçre diploması olarak Türkiye'deki ve yurtdışındaki gelecekeleri kesinlikle garanti altına alınıyor.  İsviçre'de lise eğitimi için öncelikli olarak halihazırda okuduğunuz lisede herhangi bir dersten kalınmamış olunması, transkript gücü ve niyet mektupları oldukça önemli. Bunun yanısıra, lisedeki eğitmen raporları da İsviçre'de lise eğitimi alabilmeniz için mühim olan detaylardan bir tanesi.

 

Hangi Dillerde Eğitim Alınabiliyor?

İsviçre’deki liseler ülkede konuşulan 4 resmi dile ek olarak İngilizce de eğitim vermektedir. Bazı liselerde birçok eğitim dili bulunur ve hangi dilde eğitim almak istediğini öğrenci seçer. İsviçre lise eğitimi, standart olarak 4 yıl devam ediyor. Ancak İsviçre, yurtdışına bağlı olan eğitim sistemini 1’er yıllık programlarla düzenledi. Yani; Türkiye’den İsviçre’ye lise eğitimi almaya gidiyorsanız 1 yıllık bir program çerçevesinde gitmeniz gerekiyor. İsviçre lise eğitimi çerçevesinde teknolojik gelişmelerle içiçe olmakla birlikte kültürel olarak yabancı öğrencilerin akademik kariyerlerine İsviçre lise eğitimi çerçevesinde katkısı olacak. Bu konuda, okuyacağınız kantona bağlı lisenin eğitmenlerinin büyük katkıları olacak.

 

Ülkede dört farklı resmi dilin konuşulması, teknoloji, geniş bilim ve geniş yabancı kültür yelpazesi ile harmanlandığında, yabancı dilini geliştirmek isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir fırsat olduğunu söylemeliyiz. Yabancı öğrencilere büyük önem veren İsviçre lise eğitim sistemi, İsviçre'de lise okumak isteyen ve kaliteli bir eğitim görürken farklı kültürleri tanıma fırsatı arayanlar için oldukça uygun bir tercih olduğunu ortada.

İsviçre lise eğitimi, çevresindeki ülkelerden katılım sağlayan öğrencilerle de genişliyor; Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya ve Liechtenstein gibi ülkelere yakından komşu. Dolayısıyla, İsviçre lise eğitimi sırasında yurtdışı eğitim alan kişiler, bu ülkelerden gelen ziyaretçilerle de çeşitli aktivite ve etkinliklere katılacaklar.

İsviçre liseleri, bünyesindeki uluslar arası öğrenci yoğunluğu ( Lise ve üstünde 65.000’den fazla ) sebebiyle öğrencilerin konaklama ve günlük yemek ihtiyaçlarını, çoğunluğu lise kampüsü içindeki yurtlarda gidermektedir. Otel ve yurt kombinasyonunu başarıyla birleştirmiş İsviçre Liseleri, öğrencilerine 3 öğün yemek sağlayarak derslerine konsantre olmalarını sağlamaktadırlar. Konaklama ve yemek ücretleri, eğitim ücreti ile birlikte paket halinde sunulmaktadır.İsviçre Liseleri, muhteşem doğasıyla; göz kamaştırıcı kampüslerine, yaz okullarına, kısa programlara katılmak için giden çocukların hayallerini süsleyen okullardır.

İsviçre Liselerinin  tercih edilmesinin en büyük sebepleri arasında kültürel çeşitlilik  ve öğrencilerin akademik anlamda mükemmele ulaşma hedefi yatmaktadır.  İsviçre’deki liseler, öğrencilerini başarıya ulaştırma adına kişisel gelişimi savunur ve her birini entelektüel açıdan donatmayı amaçlar. Böylece öğrenciler henüz lise çağında kendilerini dünya vatandaşı kabul ederek, akademik hayatın içine girerler.  Bunun yanında okul bünyesindeki voleybol, basketbol, futbol, yüzme gibi spor komplekslerinin bulunması, öğrencilerin ders dışındaki sürelerini sosyal bir şekilde geçirmelerine olanak sağlamaktadır. İsviçre Liseleri, öğrencilerin sanatsal, hukuksal ve görgü kuralları çerçevesi içinde, dünyanın önde gelen ailelerin ilk tercihi olmayı ve nationality mix kurallarını uyguladıkları için hiç bir milletin hiç bir millete çoğunluk bulundurmadığı uluslararası okullardır.

İsviçre Liselerinde 1 akademik eğitim yılı konaklama ve öğünler dahil ortalama 80,000 CHF ile 120,000 CHF ( İsviçre Frankı ) arasında değişmektedir.Günümüzde, İngilizce’nin yanısıra çeşitli dil hakimiyetleri ve çok uluslu bir kültür geleneği kariyer açıısndan olmazsa olmazlardan bir tanesi. Size uygun en iyi İsviçre lise eğitimi programlarını öğrenmek için danışmanlarımıza başvurabilirsiniz.

İsviçre lise eğitimi esnasında, sadece okul eğitimi değil çeşitli spor branşlarında, sanat aktivitelerinde, sahne sanatlarında da uzmanlaşabiliyorlar.

İsviçre’de Lise Eğitimi Almak için Gerekli Şartlar Neler?

İlk olarak, IELTS sınavına girip yeterli puanı almanız gerekmektedir.Son okuduğunuz okuldan alınmış akademik mektuplar ve niyet mektubunuzun içeriği oldukça önemlidir.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar