York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

İrlanda Yurt Dışı Yaz Okulu

İrlanda Yurt Dışı Yaz Okulu

İrlanda Yurt Dışı Yaz Okulu

Batısının okyanusa, doğusunun denizle bittiği İrlanda yaz okulları, kuzey avrupa’nın nordik kültürünü yaşayan ve yaşatan bir ada ülkesi eğitimini vaat ediyor. İrlanda yaz okulları sadece eğitimi sayesinde değil; çeşitli kültürleri barındırmasıyla da , özel olarak nitelikli bir şekilde eğitim sağlıyorlar. Bununla birlikte İrlanda yaz okulu programları, İngilizce kursları ile birlikte Almanca, İtalyanca ve Portekizce gibi çeşitli dillerle de yaz okulu çerçevesinde dil kursları programlarına katıla...

Batısının okyanusa, doğusunun denizle bittiği İrlanda yaz okulları, kuzey avrupa’nın nordik kültürünü yaşayan ve yaşatan bir ada ülkesi eğitimini vaat ediyor. İrlanda yaz okulları sadece eğitimi sayesinde değil; çeşitli kültürleri barındırmasıyla da , özel olarak nitelikli bir şekilde eğitim sağlıyorlar. Bununla birlikte İrlanda yaz okulu programları, İngilizce kursları ile birlikte Almanca, İtalyanca ve Portekizce gibi çeşitli dillerle de yaz okulu çerçevesinde dil kursları programlarına katılan kişilere katkıda bulunuyorlar.

İrlanda Yaz Okulları Hangi Eğitimlerle Ön Planda?

Dublin’de pure İngilizce olarak adlandırılan, biraz Amerikan biraz İngiliz aksanı ile birleşen sade ve anlaşılır dil konuşuluyor. Bu durum özellikle yurtdışı İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilere sokakta konuşulan dili rahatlıkla anlayıp iletişim sağlayabilmesi açısından avantaj sağlıyor. İrlanda dil okullarında İrlanda’da İngilizce dil kursu almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehir olan Dublin’de birçok dil okulu var. Her seviyede İngilizce bilgisi eğitimi olanlara yönelik hazırlanmış kursların bulunduğu Dublin İrlanda dil eğitiminde İngilizce dil okullarında genel İngilizceden, sınavlara hazırlık İngilizcesine kadar farklı amaçlara uygun kurslar da veriliyor. Dublin’de İngilizce dil eğitimi yerel ve uluslar arası dil okulları programları aracılığı ile veriliyor.

İrlanda yaz okulu, kendi içerisinde farklı varyasyonlarla eğitim sağlıyor. Futbol, binicilik, tenis, aşçılık gibi eğitimlerinin de sağlandığı İrlanda yaz okulları, İngilizce ve diğer dil eğitimlerinin yanısıra çocuklarınıza muhteşem bir kariyer planlaması da vaat ediyor. İrlanda’nın bu dönemlerde çocuklar için yaz okulları listesinde bulunmasının en büyük nedeni, ülkenin suç faaliyetlerinde en düşük ortalamaya sahip olması elbette. İrlanda’da en düşük suç cezası, 3.000 euro’luk ‘sokağa çöp atma’ cezası.  

İrlanda’da Yaz Okulu Katılımcılarına Önemli Bilgiler                             

Elbette bu kuzey ülkesine, yaz okulu kapsamında gittiğinizde çeşitli ilginçliklerle karşılaşabilirsiniz:

Dünyada en az plastik ve poşet kullanımının olduğu ülke

1720’lerden bu yana asla değiştirilmemiş, taşlarının dahi sökülmediği sokaklar olduğu söyleniyor.

Dünyanın en eski limanı ‘Cork Limanı’ bu ülkede yer alıyor.

Durum böyleyken, İrlanda, yaz okulları kapsamında oldukça ilginç tecrübeler yaşatacak ülkelerin başında.

Hangi Dillerde Eğitim Alınabilir? 

İrlanda, coğrafi konumu nedeniyle Almanca ve İngilizce dillerini ana dil seviyesinde, İtalyanca, Portekizce gibi çeşitli dilleri de alternatif olarak sunabiliyorlar.İrlanda Yaz Okulları, ağırlıklı olarak 1 – 6 hafta arasında değişiklik gösterebiliyor.  İrlanda’da çocuk yaz okulları, Temmuz ayında başlıyor, Ağustos aylarında da bitiyor. Başvurular ise bahar döneminde başlıyor.

 

İrlanda Yaz Okulları Konaklama Şartları Neler??

Yaz okulu programları çerçevesinde tasarlanan programlarda okulların kampüsleri de kullanılabiliyor. İrlanda’da bulunan bu okullar, yaklaşık 1,000 – 1,700 kişi aralığında öğrenci kapasiteli.

İrlanda'daki yaz okulu programları, haftalık 900 euro gibi ücretlendirmelerle ortaya çıkıyor.

 

Daha fazla bilgi için Nişantaşı’ndaki York Yurt Dışı Eğitim ofisimizi ziyaret edebilir yada 0212 231 6954 den bize ulaşabilirsiniz.

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar