York Eğitim Danışmanlığı
Danışmanlarımız tarafından ücretiz olarak bilgilendirilmek isterseniz, iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. En kısa sürede danışmanlarımız sizleri arayacaklardır.

* ile işaretli alanların doldurulması zorunludur.

Instituto Marangoni Roma

Instituto Marangoni Roma

Instituto Marangoni Roma

İtalya'da üniversite eğitimi sağlayan Instituto Marangoni Roma, avrupa'da üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin ilgi gösterdiği bir okul. Ağırlıklı olarak güzel sanatlar ile ilgili bölümlerin bulunduğu Instuta Marangoni Roma, İtalya üniversiteleri arasında en çok katılım alan okullardan biri. İtalya'da üniversite eğitimi sağlayan Instuta Marangoni Roma, avrupa'da üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin ilgi gösterdiği bir okul. Ağırlıklı olarak güzel sanatlar ile ilgili bölümlerin bulun...

İtalya'da üniversite eğitimi sağlayan Instituto Marangoni Roma, avrupa'da üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin ilgi gösterdiği bir okul. Ağırlıklı olarak güzel sanatlar ile ilgili bölümlerin bulunduğu Instuta Marangoni Roma, İtalya üniversiteleri arasında en çok katılım alan okullardan biri.

İtalya'da üniversite eğitimi sağlayan Instuta Marangoni Roma, avrupa'da üniversite eğitimi almak isteyen kişilerin ilgi gösterdiği bir okul. Ağırlıklı olarak güzel sanatlar ile ilgili bölümlerin bulunduğu Instuta Marangoni Roma, İtalya üniversiteleri arasında en çok katılım alan okullardan biri. İtalya yabancı öğrencilere üniversitelerini açan ve farklı ülkelerden öğrencilere lisans ve yüksek lisans eğitimi sağlayan bir ülke.

Instuta Marangoni Roma, belki de avrupa’da üniversite eğitimi sağlayan en nitelikli üniversitelerden bir tanesi. Bu üniversite, akademi hayatı içerisinde Disney filmlerinden İtalya moda haftalarına kadar pekçok kategoride giyim işlerini üstlenmiş.

İtalya’da Üniversite Eğitimi Veren Instituto Marangoni Hangi Bölümlerde Eğitim Verir?

Her dönem moda, tasarım, sanat ve mimarlık denilince akla ilk gelen ülke İtalya son yıllarda yurtdışında, avrupa’da üniversite okumak isteyen öğrencilerin büyük ilgisini çekiyor.İtalya’da üniversite eğitimi almak için öncelikle Türkiye’de YKS’de 180 puan barajını aşmak ya da üniversite 1.sınıf eğitimini başarı ile tamamlamak gerekiyor . Üniversite eğitiminin yıl sürdüğü İtalya’ya yüksek öğretim için son yıllarda giden öğrenci sayısının arttığını İstanbul İtalyan konsolosluğu belirliyor. Bunlar sizin adınıza York Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı yürütülüyor.

Instuto Marangoni, ağırlıklı olarak sanat ve moda eğitimi veriyor. Moda eğitimi süresince yakaladığınız başarılarla dengeli olarak, Milan moda haftası gibi uluslar arası festivallerde de boy gösterme şansınız olacak.

İtalyan üniversiteleri arasında en çok adını duyuran Marangoni, uluslararası öğrenciler açısından en çok; tasarım ve moda bölümleri uygulanıyor. Bir öğrencinin İtalya’daki yaşam giderleri, ülkemizde ki büyük şehirlerdeki yaşam giderleri ile kıyaslandığında çok da farklı değildir. İtalya’da bir öğrencinin konaklama ve yemek giderleri dahil aylık masrafı yalnızca 550—650 € arasında değişebilir. Ek olarak, İtalya’daki üniversitelerde öğrenciler için çeşitli konaklama imkanları bulunuyor. Öğrenciler, üniversite yurtlarında, özel yurtlarda veya öğrenci evlerinde konaklayabiliyorlar. Konaklama ücretleri ise 300 ila 400 Euro arasında değişiyor.

Instituto Marangoni ile Yurtdışında Sınavsız Üniversite

Instuto Marangoni İtalya üniversitesi, foundation olarak belirttiğimiz sınavsız üniversite girişi imkanı da sağlıyor. Böylece, bu üniversitenin hazırlık programı sayesinde notlarınızı olumlu tuttuğunuz takdirde direkt olarak sınavsız bir şekilde İtalya’da bu üniveersitede eğitim almaya devam edebilirsiniz.

İtalya’da üniversite eğitiminin yanısıra, ön lisans, eğitim sonrası programları, master programları, profesyonel lisanslama ve sertifika programları da uygulayan Instuto Marangoni, İtalya’da Roma ve Miilan’da, Miami’de eğitim hayatını sürdürüyor.

 • Temel Bilgiler
  • Okul Grubu
   : Instuto Marangoni Roma
  • Seviye
   : Advanced seviyesinde İngilizce ekosistemi bulunuyor. Elbette katılım için de öğrencilerden üst seviye İngilizce seviyesi de istenir. Ayrıca İtalyanca için gerekli detaylar için bize ulaşabilirsiniz.
  • Konaklama
   : Okul yurtlarında, öğrenci evlerinde ya da aile yanı konaklama seçenekleri
  • Dahili Hizmetler
   :
  • Fiyat
   : 20,000 Euro

Hepsi bu kadar

Hepsi bu kadar

İlgili Programlar/Okullar